police.hu

Újra indul a „SuliMoped”

2014.11.10.

A program végére 50 diák juthat ingyenes vezetői engedélyhez segéd-motorkerékpárra Komárom-Esztergom megyében.

Újabb 50 diák vehet részt Komárom-Esztergom megyében a „SuliMoped” elnevezésű programban. Az Országos Rendőr-főkapitányság által 2012-ben életre hívott projekt keretein belül az általános iskolás diákok ingyenes képzés keretein belül szerezhetnek vezetői engedélyt segédmotor-kerékpárra. A térítésmentes képzésre ezúttal Oroszlányból, Környéről és Vértessomlóról várta a jelentkezőket a rendőrség.

November 7-én Buoczné Miklán Erzsébet r. őrnagy, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottságának titkára munkatársaival a Hunyadi Mátyás Általános Iskolában tesztelte az érdeklődő diákok elméleti és gyakorlati TESZT tudását.

Az egyenruhások felhívták a tanulók figyelmét közlekedési balesetek megelőzési lehetőségeire és válaszoltak a felmerülő kérdéseikre is. A jelentkezők közül a legjobban teljesítő 50 fiatal kap lehetőséget arra, hogy részt vegyen az ingyenes programban. Akik az elméleti oktatás végén sikeresen teljesítik a KRESZ és az elsősegély vizsgát, részt vehetnek a gyakorlati oktatáson, ahol a járműkezelési vizsga után a közúton is számot adhatnak vezetési képességeikről. A programban résztvevő diákok a sikeres vizsgák esetén a tanév végére megszerezhetik segédmotor-kerékpár vezetésére jogosító vezetői engedélyüket.

Forrás: police.hu

 

Az oldal fő támogatója

 

2023.09.24
Korrekt eljárás a kereskedőtől. ..
2023.09.24
Egy újabb apró, de fontos lépéssel került közelebb Budapest a fenntarthatóbb városi életmódhoz. A....
2023.09.24
A heti rajzunk készítője Kelemen István. Rajzának címe: Vannak még csodák. ..
2023.09.24
Épp 40 éve, 1983. szeptember 14-én súlyos magyar autóbusz-baleset történt Graz közelében. A....
2023.09.24
Megnyerte a gyorsasági kamion Európa-bajnokság Le Mans-i hétvégéjének vasárnapi első futamát Kiss....
2023.09.24
Az AvtoVAZ alelnöke "drámai munkaerőhiányról" beszélt legutóbbi nyilatkozatában. A szakember....
2023.09.24
A japán luxusmárka felgyorsítja az akkumulátoros elektromos autók fejlesztését és a karbonsemleges....
2023.09.24
Az első futamon rajt-cél győzelmet aratott, míg a másodikon negyedikként ért célba Kiss Norbert, a....
2023.09.24
A Rally Hungary-n indul első alkalommal raliversenyen a túraautó világkupa 2019-es bajnoka, hogy a....
2023.09.24
Lantos Csaba a járműgyártás megtekintése mellett a gyár karbonsemleges energiamenedzsment....