Csehország

Utoljára 12 éve volt ilyen gyenge évkezdése a cseh autógyártásnak

2022.02.18.

Januárban 11,4 százalékkal csökkent az új személyautók gyártása Csehországban az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A legyártott 92 657 személygépkocsi 2010 óta a legrosszabb év eleji eredmény - közölte a cseh autóipari szövetség Prágában.

A személygépkocsi-gyártás visszaesésének legfőbb oka továbbra is a nagymértékű chiphiány. További fontos ok, hogy a kolíni Toyota gyárban a gyártási program változása következtében leálltak a Citroen és a Peugeot kiskocsik gyártásával. Az új modell - Aygo X - bevezetése folyamatban van - mutat rá a közlemény.

Minden tizedik Csehországban előállított új kocsi elektromos autó volt.

A három nagy csehországi autógyártó közül a nosovicei Hyundai éves összevetésben 17 százalékkal növelte termelését és januárban 21 601 autót gyártott. A legnagyobb cseh autógyár, a német Volkswagen konszernhez tartozó mladá boleslavi Skoda Auto 62 352 darab kocsit gyártott, 13 százalékkal kevesebbet, mint egy éve. A kolíni Toyota termelése 40 százalékkal 8704 autóra esett vissza januárban. A villanyautók részesedése a Hyundaiban 40 százalékos, míg a Skodában 6 százalékos volt.

Általános várakozás, hogy a helyzet az év folyamán javulni fog és a chiphiány fokozatosan megoldódik - olvasható az autóipari szövetség  közleményében.

Az autóbuszok és a motorkerékpárok gyártása januárban éves összehasonlításban emelkedett. 

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.03
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten....
2026.04.03
Nagyszabású KRESZ módosítás jelent meg év elején, ami alapjaiban változtatja majd meg az elavult....
2026.04.03
 A Ford Mustang GT-t most Varsótól délre használják bűnözők felkutatására – írja a Bild.   ..
2026.04.03
Idén ünnepelné századik születésnapját Miles Davis, a jazz és általában a XX. századi zenetörténet....
2026.04.03
Óriási lépés a technikában, technológiában, hogy nemcsak emberek gyártanak autót, de most már....
2026.04.03
709.358 új autó világszintű értékesítésével, történelmi eladási rekordot felállítva zárta a Geely....
2026.04.03
Škoda frissítette tisztán elektromos Enyaq (4.0-s vagy újabb szoftververzióval) és Elroq....
2026.04.03
A balatoni vonalakon gőzerővel készülnek az elő- és főszezonra, a munkákat úgy ütemezték, hogy már....
2026.04.03
A BMW Group Magyarország 24,5 százalékkal növelte a BMW márka eladásait 2026 első negyedévében a....
2026.04.03
Sokaknak beletört a bicskája mostanában, amikor egy ikonikus típusukat próbálták átültetni a....