útinformáció

Vadátjáró építése miatt lezárják a 21-es főutat két hétvégén

2018.07.13.

Teljesen lezárják a 21-es főutat a következő két hétvégén Tar és Mátraverebély között, a forgalmat elterelik, mert az épülő vadátjáró acéltartóit emelik be - közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint július 13-án 22 órától várhatóan vasárnap 22 óráig, valamint a következő hétvégén a főúttal párhuzamos 21167-os jelű úton lehet majd közlekedni a két település között. A szakaszon útszűkületre kell számítani, de a folyamatos forgalom biztosítva lesz - tették hozzá.

A társaság kitért arra, hogy folytatódnak a 21-es főút építési munkái. Bátonyterenyén a téglagyári és a Jászai Mari úti csomópont kialakítását végzik. Bátonyterenye külterületén a főúti híd építése miatt június végén átterelték a forgalmat a Bükk-völgyi-patak feletti új hídra és az elkészült terelőútra. Utat és gyalogos-aluljárót építenek a sámsonházi bekötőút mellett, a mátraverebélyi csomópont előtt rézsűkészítéssel párhuzamosan töltést emelnek.

A 21-es főutat öt szakaszon, összesen 26,1 kilométer hosszúságban építik át kétszer kétsávossá; a kivitelezés az ütemterv szerint halad, így várhatóan 2019 tavaszán fejeződhetnek be a munkálatok Nógrád megyében.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.11
Amikor tegnap este, pontosan 140 évvel Carl Benz szabadalmi bejelentése után bemutatta a Mercedes-....
2026.02.11
Elérte a kilencezret a vállalati e-autó programban igényelt személygépkocsik száma - olvasható az....
2026.02.11
Már van jobb találmány a hagyományos forgalomkorlátozó eszközöknél.   ..
2026.02.11
A hétüléses, több mint öt méter hosszú családi SUV a legnagyobb villanyautója a japán márkának. ..
2026.02.11
London kimondta azt, amit Európában sok nagyváros csak félhangosan mer: a közlekedési rendszer....
2026.02.11
A kubai hatóságok tájékoztatása szerint szünetel a Jet A-1 üzemanyag-szolgáltatás az ország....
2026.02.11
Egyszerre akár 12 járművet is lehet tölteni a Schneider Electric új töltőberendezésével. A....
2026.02.11
Ha mentességüket egyszerű online nyilatkozattal időben jelzik a NAV-nak, a jogosult szervezeteknek....
2026.02.11
2026. március 1-től Sakai Fumito a Magyar Suzuki Zrt. új vezérigazgatója. Az új vezető Atsumi....
2026.02.11
Nézze meg a videót! ..