Kína

Visszafogta kínai eladási tervét a Volkswagen

2018.10.25.

Csökkenteni kényszerül idei eladási tervét Kínában a Volkswagen, de ezzel együtt is a piaci átlagot meghaladó értékesítési mutatókra számít.

- Az Egyesült Államokkal kialakult kereskedelmi ellentétek jelentős autópiaci hatása miatt mérsékelnünk kell idei eladási tervünket Kínában - jelentette ki Jochem Heizmann, a Volkswagen konszern kínai üzletágának az igazgatója a japán Nikkei gazdasági lapnak adott interjúban. "Teljesen nyilvánvaló, hogy nem maradhatunk meg korábbi számaink mellett" - fogalmazott, hozzátéve, hogy nem is lát lehetőséget a helyzet javulására az elkövetkező hónapokban.

Áprilisban, a pekingi autószalonon még négy százalékra becsülte Jochem Heizmann a kínai autópiac idei növekedését, amit a Volkswagen eladásainak bővülése szerinte meg is fog haladni. Ehhez képest mostanra a Volkswagen szóvivőjének hírügynökségi megkeresésre adott válasza szerint már csak annyit lehet biztosan állítani, hogy a Volkswagen eladási adatai "meghaladják majd a piaci átlagot".

A kínai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, a CAAM (China Association of Automobile Manufacturers) adatai szerint szeptemberben az egy évvel korábbihoz képest 12 százalékkal csökkent az autópiaci forgalom Kínában. Az év első kilenc hónapjában pedig mindössze 0,6 százalékkal növekedtek az eladások. A Volkswagen nem érintett ugyan az Egyesült Államok és Kína között folyó autóipari kereskedelmi forgalomban, a kínai vásárlók azonban a kialakult ellentétek miatt meglehetősen elbizonytalanodtak és kivárnak.

A Volkswagen konszern az idei első kilenc hónapban 3,04 millió autót és haszongépjárművet értékesített Kínában és Hongkongban, öt százalékkal többet a tavalyi azonos periódusban elért forgalomnál. Szeptemberben viszont hat százalékkal csökkentek a konszern eladásai, ezen belül a VW márka eladásai pedig 10,5 százalékkal.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.12
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint 2026. június 12-én 4 óra 30 perc körül egy....
2026.06.12
Mérföldkőhöz érkezett a motorfejlesztőből autóépítővé vált SZEngine Team: bemutatták első....
2026.06.12
Burgenlandban 2026-ban is folytatódott az alternatív hajtásrendszerekkel felszerelt autók iránti....
2026.06.11
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő a GOR-CAR-tól. ..
2026.06.11
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a taxis szervezetek egyaránt támogatják egy olyan....
2026.06.11
A közösségi média és az autóipar mezsgyéjén születik meg egy új automárka Kínában: még az idén....
2026.06.11
Egyelőre ismeretlen okból történt a tragédia, amelyben két gyermek és egy felnőtt meghalt.   ..
2026.06.11
A motorkerékpárok blokkolásgátlója (ABS) az Európai Közlekedésbiztonsági Tanács (ETSC) szerint....
2026.06.11
Több mint egy év után újra az elektromos autók lettek a legdrágábbak a magyarországi használtautó-....
2026.06.11
Rossi Attila Moor ezen a hétvégén az Estorilban megrendezésre kerülő JuniorGP Moto2 fordulóban áll....