Magyar Borok Útja Rallye

Visszaszámlálás indul - A Rallye a Gróf Degenfeld Szőlőbirtokra is ellátogat

2015.07.29.

Visszaszámlálás indul! Kereken egy hónap múlva huszadik alkalommal rajtol el a Magyar Borok Útja Rallye mezőnye, hogy felfedezze hazánk csodálatok pincészeteit. Addig is, hogy a kíváncsiságotokat fokozzuk, naponta bemutatunk egy állomást, mely vendégül látja versenyzőinket. Érdemes lesz hát minket itt és a Facebookon is követni, mert számos érdekességgel, hasznos infóval találkozhattok! Elsőként a Gróf Degenfeld Szőlőbirtokot mutatjuk be, mely a Tokaji Borvidéket erősíti!

A német-magyar származású Degenfeld grófi családnak évszázados hagyományai vannak Tokaj-Hegyalján a szőlőtermesztésben és borkészítésben. A család leszármazottai 1994-ben határozták el, hogy újjáélesztik a szőlőbirtokot. 1995. óta a legjobb dűlők szőlőtermésén indult útjára a Gróf Degenfeld Szőlőbirtok és Pincészet. A tulajdonosok ma már 100 hektáros birtokrésszel rendelkeznek, melyből 35 hektár az aktív termőterület.

A tarcali Terézia domb és Mézesmál dűlő, a Mád és Mezőzombor határában elterülő szőlőültetvények egész Tokaj-Hegyalja legjobb, első osztályú területei közé tartoznak. Az ezen dűlők szőlőterméséből származó borokban tökéletesen ötvöződik a kézművesség a legmodernebb technológiák lehetőségeivel. A pincészet 3, 5 és 6 puttonyos aszúi, aszúeszenciája és Andante (Furmint botrytised) bora már számos tekintélyes nemzetközi elismerésben részesült. A pincészet további borai: száraz Furmint, félédes Hárslevelű, Fortissimo (late harvest), valamint atradicionális Tokaji Szamorodni és Aszú borok.

A Gróf Degenfeld Szőlőbirtok a tarcali Terézia dűlőben elsőként kezdte meg a teljes ökológiai gazdálkodást, amely ma már a teljes aktív - összesen 35 hektár – területre kiterjed. „A nemesség kötelez” filozófia tükröződik a pincészet kompromisszumot nem ismerő minőségi munkájában, és a szőlőbirtok központi részén 2003-ban megnyitott Gróf Degenfeld Kastélyszállónál, mely Tokaj-hegyalja első négycsillagos szállodája.

Tokaj-hegyalja tradicionális borkülönlegességei (Szamorodni, Fordítás, Aszú) mellett a birtok kiváló minőségű félédes és édes, valamint száraz és félszáraz borokat készít a borvidék hagyományos szőlőfajtáiból, a Furmintból, a Hárslevelűből és a Muscat Lunelből. A Gróf Degenfeld család elkötelezett híve a tokaji hagyományoknak és nevével kezeskedik borai elsőrangú minőségéért.

A családi tradíciót, "A nemesség kötelez" elvet követve, a birtok kompromisszumot nem ismerő minőséggel kapcsolatos elvárásai a szőlőterületeken szigorú mennyiségi korlátozásokat, fürt-, illetve bogyószelekciót irányoznak elő.

A sofőrök közül még Hajas László is megfújja a szondát

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.27
Súlyos baleset történt, egy embert feszítővágó segítségével szabadítottak ki a roncsból. ..
2026.01.27
Nem válik be a zseniálisnak tűnő ötlet.   ..
2026.01.27
A Rétromobile klasszikusautó-kiállítás január 28. és február 1. között ünnepli a legendás....
2026.01.27
Az ír Ryanair Holdings Plc, Európa legnagyobb diszkont légitársasága csökkenő negyedéves....
2026.01.27
A Peugeot mostantól 8 év vagy 200.000 kilométer gyártói garanciával kínálja személyautóit....
2026.01.27
Március 31-étől kezdődően naponta üzemelteti a Brassó-Budapest repülőjáratát a Wizz Air....
2026.01.27
Így lett a rejtőzésből, majd a kiábrándultságból, és persze a tiszta autó szeretetből egy önálló....
2026.01.27
A műszaki vizsgán ellenőrzött járművek csaknem 17 százaléka bizonyult közlekedésre alkalmatlannak....
2026.01.27
Szabálysértési eljárás indult a Váraljai-halastó jegén történt baleset miatt – írta a Tolna....
2026.01.27
Balesetek, torlódások, rendkívüli közlekedési események az Útinform jelentése alapján. ..