AutoWallis

Wigo fleet néven érhető el az AutoWallis flottakezelési szolgáltatása

2024.07.09.

- Az AutoWallis csoporthoz tartozó Nelson Flottalízing Kft. wigo fleet márkanév alatt folytatja flottakezelési tevékenyégét - tájékoztatta a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában jegyzett vállalat a múlt héten az MTI-t.

A közlemény szerint az AutoWallis számára a wigo márkanév tavalyi bevezetése, valamint a wigo név alatt elérhető szolgáltatások bővítése olyan szinergiákra ad lehetőséget, mint például a rugalmasabb flottakialakítás, a keresztértékesítés, az üzemeltetés hatékonyságának további fejlesztése, vagy a tudás- és technológiai transzfer.

A márkanévváltással párhuzamosan egy cégben egyesíti flottakezelő és carsharing szolgáltatását az AutoWallis Csoport, így a wigo carsharinget üzemeltető Wallis Autómegosztó Zrt. beolvad a Nelson Flottalízing Kft.-be.

A közlemény idézi Ormosy Gábort, az AutoWallis vezérigazgatóját, aki szerint a flottakezelés és a carsharing egy cégbe olvasztásával tovább javul az AutoWallis hatékonysága, a szolgáltatások egy cég alá rendezésével Magyarország első komplex mobilitási szolgáltatóját hozzák létre.

Az AutoWallis Csoport tavalyi, több mint 366 milliárd forintos árbevétele 36 százalékkal, 19,7 milliárd forintos EBITDA-ja (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) ugyancsak 36 százalékkal, 9,8 milliárd forintos nettó eredménye pedig 14 százalékkal haladta meg az előző évit.

Az AutoWallis Nyrt. a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényeinek árfolyama egy éven belül 88,6 és 168 forint között változott.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.03
Miközben javában tart a nyár, az autóipar már az ősz egyik legfontosabb eseményére készül. A....
2026.08.03
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 08. 03.....
2026.08.02
Kemény válogatás után eredményhirdetéssel ért véget a hétköznapiak derbije.   ..
2026.08.02
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Nagyvárosi szmogból a szabadba. ..
2026.08.02
Lecsapott a BYD sencseni-santoui gyártóbázisára az idei év eddigi legerősebb tájfunja. ..
2026.08.02
Nem csitulnak a harcok a szomszédos Ukrajnában és nem javul az Egyesült Államok viszonya a NATO-val....
2026.08.02
Gellér László, a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) elnöke szerint hatalmas sportteljesítmény, hogy a....
2026.08.02
Sami Pajari magabiztos, 46,4 másodperces előnnyel kezdi a Finn-rali utolsó napját, miután a vezető....
2026.08.02
Letért az úttestről, árokba hajtott, majd visszacsapódott az úttestre egy furgon a 6804-es út Surd....
2026.08.02
Az ország engedélyt kér az Európai Bizottságtól, hogy átmenetileg az uniós minimum alá....