Volkswagen

Winterkorn marad a Volkswagen élén!

2015.04.17.

Minden spekuláció ellenére továbbra is Martin Winterkorn marad a Volkswagen igazgatótanácsának elnöke - közölte a Volkswagen AG péntek délelőtt. A közleményben az is olvasható, hogy Winterkorn professzor a lehetséges legjobb az igazgatótanács élén, munkáját továbbra is aktívan és sikeresen látja el.

Egy hét után eldőlt, Európa legnagyobb autógyártójánál kirobbant hatalmi harcot a zsámbéki sváb szülőkkel rendelkező Martin Winterkorn nyerte. Óriási győzelem ez számára, alig akadt olyan járműipart ismerő szakértő Németországban, aki az ő győzelmére fogadott volna. A tekintélyes Spiegel című hetilap online kiadása már azokat a jelöltöket is számba vette, akik Winterkorn utódjai lehetnek, ezt a cikkünket ITT olvashatja el. 

Pontosan egy hete Ferdinand Piëch, a VW felügyelőbizottságának elnöke üzent hadat Winterkornnak, s kirobbant a hatalmi harc. Ha ez Winterkorn nagy győzelme, akkor Ferdinand Piëch számára nagy vereség.

Olyannyira nagy, hogy Winterkorn biztosan marad 2016 végéig, akkor jár le a szerződése. Sőt, nagy valószínűséggel azon túl is. A felügyelőbizottság elnöksége ugyanis a következő év februárjában olyan javaslatot terjeszt az fb elé, hogy Winterkorn szerződését hosszabbítsák meg. 

Április 29-én Martin Winterkorn Magyarországra látogat, a BME-n tart előadást, mint az egyetem tiszteletbeli professzora. Nem kétséges, óriási tapsvihar fogadja majd a nagy győztest, akinek sokan szorkultunk Magyarországon, mert óriási érdemei vannak abban, hogy az Audi 1993-ban hazánkat, Győrt választotta, ahol azóta a világ legnagyobb motorgyára mellett Európa egyik legmodernebb járműgyára is felépült. 

A hatalmi harc főszereplői: Martin Winterkorn, az igazgatótanács elnöke és Ferdinand Piëch, a felügyelőbizottság elnöke. 

A Spiegel megszólaltatta Ferdinand Dudenhöffert, aki jó ismerője a járműiparnak és a Volkswagennek. A szakértő szerint most ugyan a Volkswagen adott egy jelet, hogy nyugalom van a konszernen belül, a hatalmi harc azonban folytatódni fog. Szkeptikusan nyilatkozott Winterkorn esetleges szerződéshosszabbításáról is. "A szerződést még nem írták alá, az csak egy szándék" - nyilatkozta a szakértő, aki szerint Ferdinand Piëch továbbra is mindenen rajta tartja a szemét. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.30
Az Európai Bizottság március 4-én nyilvánosságra hozta terveit, amelyek célja az Európai Unió ipari....
2026.03.30
A Puskás Arénában sorra kerülő Magyarország-Görögország labdarúgó-mérkőzés miatt kedd délutántól....
2026.03.30
Hozzánk is hamarosan érkezik, az Egyesült Királyságban azonban már debütált is az akár hétüléses....
2026.03.30
Egy tuningműhely jóvoltából az olcsó és praktikus ProBox komoly terepjárós külsőt kapott, a....
2026.03.30
Írországban megugrott a kézben tartott mobilhasználat: az RSA országos megfigyelése szerint a....
2026.03.30
– Március 28-án, szombaton a Citroën C3 Aircross elnyerte az AutoBest díjat a „BEST USERS’ CAR 2026....
2026.03.30
Július 1-jétől várhatóan jelentősen változik a szállítmányozási piac Magyarországon. Az ekkor....
2026.03.30
A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse....
2026.03.30
Nem kell ügyintézési díjat fizetni az e-matrica átírásáért azon hibrid járművek esetében,....
2026.03.30
Hihetetlen modelloffenzívával ünnepel a márka.   ..