rendőrségi ellenőrzés

16 tonna robbanóanyag a magyar-osztrák határon egy kamionban

2020.11.03.

Magyarországon is végighaladt az a finn sofőr vezette kamion, amelyről az osztrák rendőrök megállapították, hogy szabálytalanul rögzítették a rakományt, amely 16 tonna robbanóanyag volt. A járművet Romániában pakolták fel, úti célja Svédország volt - írja az osztrák rendőrség honlapja.

Az elmúlt hét szerdán reggel kilenc órakor egy finn sofőr vezette kamiont állítottak meg vizsgálatra nem messze a magyar határtól az osztrák rendőrök az A4-es autópályán Nickelsdorfnál. Mivel a fuvarokmányokból nem derült ki, hogy pontosan milyen veszélyes árut szállít, a lezárt pótkocsit kinyitották – számol be róla az osztrák rendőrség honlapja. Az ellenőrzés során kiderült, hogy 22 raklapon 16 tonna robbanóanyag van. Az árut szabálytalanul rögzítették két reteszelő rúddal.  A törvényi előírások szerint a szállított rakomány össztömegének 50% -át hátul kell rögzíteni és csúszásgátló anyagokat is használni kell.

Az 55 éves finn sofőr vezetési és pihenőidejének ellenőrzése során összesen tizenegy hiányosságot találtak, amelyek közül néhány súlyos volt.  A kamionsofőr az elmúlt 29 napban nem kevesebb, mint 26 napig volt úton, ami azt jelentette, hogy a heti vezetési és pihenőidőket tömegesen túllépte.

A hibák kijavításáig a kamiont visszatartották, a sofőrtől biztonsági letétet szedtek és eljárást indítottak ellene.

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.27
Kevés olyan modell létezik, amelyről elmondható, hogy hat évtizeden át nemcsak túlélte, hanem....
2026.08.27
A Rába Járműipari Holding Nyrt. 24,8 milliárd forint árbevétellel zárta az idei év első hat....
2026.08.27
A pilóták számára ismerős lesz a helyszín, mivel a mezőny nagy része a szezon előtt itt tesztel, a....
2026.08.27
A kínai verseny és a magas amerikai vámok nyomása alatt álló német autóipar több mint 20 éve nem....
2026.08.27
Különleges magyar autóbuszok, nosztalgiajáratok, szakmai tárlatvezetések és családi programok....
2026.08.27
A Lexus újabb lépést tesz afelé, hogy ne csupán autógyártóként, hanem teljes körű luxusmobilitási....
2026.08.27
Véglegessé vált az M3-as autópályán augusztus 16-án hajnalban balesetet szenvedett lengyel busz....
2026.08.27
Amennyire ügyesek az európai terjeszkedéssel a Cherynél, annyira ügyesek sikeres európai termékek....
2026.08.26
6 igazán hatékony megoldás, arra az esetre is, amikor a semmiből kerekedik a vihar.   ..
2026.08.26
Jogerősen tíz év fegyházbüntetést szabott ki emberölési kísérlet miatt szerdán a Pécsi Ítélőtábla....