közlekedésbiztonság

30 ezer balesetet okoznak a rosszul látók

2019.09.04.

Ausztriában évente 30 ezer balesetet okoznak azok a közlekedők, akiknek rossz a látása, erről azonban nem vesznek tudomást vagy egyszerűen nem is tudnak róla, hogy nem látnak élesen – írja az orf.at

Az Osztrák Szemészeti Társaság riadóztatja a közvéleményt: a rossz látásnak számos oka lehet, zöld hályog, szürke hályog, szemidegek gyulladása, vagy egyszerűen az életkor előrehaladtával a látás gyengülése. Azt javasolják, hogy negyven éves kortól a maguk és mások biztonságának megőrzése érdekében forduljanak kontrolért szemorvoshoz.

Ismerős tábla a rendelőkből

A társaság meghökkentő adatai szerint az osztrák közlekedők 20-30 százalékának baj van a látásával, ezt nem tudják és nem is használnak szemüveget. Pedig az adatok riasztóak – írja az orf.at. Évi 30 ezer balesetnek az oka egyértelműen az autósok, motorosok vagy éppen kerékpárosok szemében keresendő, nem látják, vagy nem időben látják az adott közlekedési szituációt, legyen az tábla vagy a távolság felmérése.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.04
2025 folyamán 16 esetben jelentettek Burgenlandban Geisterfahrer-t, azaz az úton rossz irányba....
2026.02.03
A BMW Group regensburgi gyára rekordot jelentő termelési volumennel ünnepli fennállása negyvenedik....
2026.02.03
Messze túljegyezték a cseh hadigyártó CSG csoport január végi részvénykibocsátását az amszterdami....
2026.02.03
Kína 2027. január 1-jétől betiltja a rejtett, elektronikus működtetésű autókilincsek alkalmazását a....
2026.02.03
Csodákra képes egy porszívógyártó, ha átnyargal az autóiparba: olyan autót alkot, amely....
2026.02.03
A vezetéstől kétszer eltiltott ittas sofőrt igazoltattak a szekszárdi egyenruhások – írta a Tolna....
2026.02.03
2025-ben érkezett az egykori Renault 5 újkori, ezúttal csakis elektromos utódja. Alighogy jött,....
2026.02.03
A Sant’Agata Bolognese-i márka folytatja növekedését: 2025-ben történelmi rekordot ért el 10.747....
2026.02.03
A roncsot kerülgette mindenki, de csak egy autós állt meg segíteni. ..
2026.02.03
Januárban 33,5 százalékkal kevesebb személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint egy....