járműgyártás

Az Audi új gyárat épít Kínában

2022.03.16.

Az Audi hamarosan új, kizárólag elektromos autókat gyártó üzemet kezd építeni Kínában. A járművek alapja a Porschéval való együttműködés - írja az automobilwoche.de

 

Helmut Stettner: Az Audi FAW Company vezetője később az üzem irányítását is átveszi. (Fotó: Audi)

A kínai hatóságok engedélyt adtak az Audi és partnere, a FAW új üzemére Csangcsun városában. Az építési munkálatok hamarosan elkezdődnek, a befejezést 2024 végére tervezik. A Premium Electric Platformon elektromos autókat gyártó üzem teljes kapacitással évente több mint 150 000 jármű gyártására képes. Az Audi a Porschéval közösen fejlesztette ki a platformot.

„A legfiatalabb gyártóhelyként az üzem új mércét állít majd fel a digitalizálás, a hatékonyság és a fenntarthatóság terén” – mondta Jürgen Unser, az Audi kínai főnöke. Az autók mellett a FAW és az Audi akkumulátorokat is szeretne összeszerelni az üzemben. Kezdetben három PPE-alapú modell gördül le a csangcsuni futószalagról, kezdetben egy SUV és egy szedán.

Az üzemet az Audi FAW NEV Company, a német többségi tulajdonú vegyesvállalat építi és üzemelteti.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.31
A könnyű építésű elektromos kupé dupla motorral, nyomórudas felfüggesztéssel és elképesztő....
2026.01.31
Az elektromos autó szervizeltetése nem opcionális ..
2026.01.31
Nem kifele kell jönni a járműgyártásból, hanem meg kell erősíteni a pozícióinkat - hangsúlyozta....
2026.01.31
A berlini tömegközlekedés legnagyobb üzemeltetője, a BVG kivonja ideiglenes a forgalomból Ebusco 2.....
2026.01.31
Csak egy mozdulat és máris milliószorosára nő a túlélési esély, de ha elmulasztjuk... ..
2026.01.31
A zászlóshajtó új változata több mint 50 százalékban megújult tartalommal, új digitális operációs....
2026.01.31
A Škoda Motorsport fennállásának 125. évfordulóját ünnepli, a cseh járműgyártó 35 éve csatlakozott....
2026.01.31
A japán csoport 2025-ben hatodik egymást követő évben is a világ legnagyobb autógyártója maradt:....
2026.01.31
A tavalyi Forma-1-es világbajnoki szezonban a Magyar Nagydíjnak otthont adó Hungaroring nyújtotta a....
2026.01.31
A BYD gyár elindulása után az elektromos autózás hazai fővárosa lesz Szeged, ehhez azonban....