Lada

Az AvtoVaz alaptőke-emelést hajt végre részvénykibocsátással

2016.10.16.

A Lada autókat gyártó AvtoVaz orosz cég részvényesei 16,4 milliárd rubelnyi (mintegy 72 milliárd forint) alaptőke-emelésről döntöttek részvénykibocsátás útján, a jelentősre nőtt adósság átütemezésének részeként.

A részvényesek határozata szerint részvényenként 5 rubel (1 rubel=4,40 forint) értében 3,281 milliárd AvtoVaz-részvényt bocsátanak ki. Szergej Szkvorcov, az AvtoVaz igazgatótanácsának az elnöke szerint a cég pénzügyi helyzetének a stabilizálásához 85 milliárd rubelre van szükség. Ez az összeg nem tartalmazza azt a 20 milliárd rubelt, amivel az egyik főtulajdonosnak, a Rosztyehnek tartozik a vállalat, és amit az orosz állami konszern várhatóan elenged.

Az AvtoVaz a tavalyi évet 73,85 milliárd rubel rekordveszteséggel zárta, ami csaknem háromszorosa az egy évvel korábbinak. A cég tavalyi bevétele 8 százalékkal, 176,4 milliárd rubelre csökkent. A részvényesek márciusban úgy döntöttek, hogy lecserélik az AvtoVaz vezérigazgatóját. Április 4-től a svéd Bo Anderson helyére a francia Nicolas Maure került, aki addig a Renault csoport romániai ügyvezető igazgatója és egyben az Automobile Dacia SA elnök-vezérigazgatója volt.

Az AvtoVaz cégben a Renault-Nissan szövetségnek 67 százalékos, a Rosztyeh orosz állami konszernnek 33 százalékos tulajdonrésze van. Az orosz cég eladási gondjait jelzi, hogy október 17-től jövő év február 19-ig négynapos munkahetet vezet be gyáraiban. Előzőleg február közepétől augusztus közepéig volt négynapos munkahét az AvtoVaznál.

Oroszországban 23 ezer Lada autót értékesítettek szeptemberben, ami 5 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Az orosz autópiacon az AvtoVaz részesedése 18,2 százalékra emelkedett a tavaly szeptemberi 15,4 százalékról.

Forrás: MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.24
Hivatalosan is fogadták a magyar légierő két új Gripen harcászati repülőgépét a Magyar Honvédség....
2026.06.23
A kínai autógyártók néhány év alatt az európai piac pereméről annak egyik legfontosabb....
2026.06.23
Kifejezetten az oldtimer járművek műszaki igényeihez igazodó üzemanyaggal szolgája ki a veteránautó....
2026.06.23
Kalapács alá kerül a világ legkülönlegesebb Fiat 600-as modellje, amelyből mindössze egyetlen....
2026.06.23
Péntek éjfélig másodfokú riasztás lesz érvényben, szombattól jövő keddig azonban már harmadfokú a....
2026.06.23
A modellkínálat szélessége mára piaci túlélési kérdés: aki nincs jelen egy-egy szegmensben, eleve....
2026.06.23
Az már nem okoz meglepetést, ha a Toyota termékeinek megbízhatóságával, minőségével vagy....
2026.06.23
Az elektronikus autópálya-matrica vásárlásának rendszere az elmúlt években felhasználóbarátabbá....
2026.06.23
A Toyota motorsportprogramja régóta nem csupán az autókról szól. A japán gyártó az elmúlt években a....
2026.06.23
A jegybank a rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt 43 millió forint felügyeleti....