hibridhajás

Az emberek a villanyautókról beszélnek, de hibridet vásárolnak?

2023.06.08.

Sajátos kettősségre mutatott rá egy vezető piacelemző szervezet negyedéves felmérése. Miközben a sajtóban jóformán minden hír a tisztán elektromos járművek körül forog, a vásárlók inkább hibrid autókat vesznek.

A 2023 első negyedévében Észak-Amerikában eladott új gépkocsik (személyautók, szabadidőjárművek és pickupok) 27 százaléka volt részben vagy teljesen villamosított. Ennek a bő negyednek a kétharmadát a hibridek tették ki, és csak a fennmaradó mennyiség (azaz a teljes piac 9%-a) volt akkumulátoros elektromos.

A tíz legnépszerűbb villamosított modell közül csak kettő volt tisztán elektromos, és azok is a mezőny utolsó harmadába szorultak. A lista hét helyén csupa hibrid áll, és ebből a hétből négy Toyota – egytől egyig olyan modellek, amelyek Európában is kaphatók. A RAV4 Hybrid és a Highlander Hybrid a szabadidőjárművek mezőnyében képviseli a Toyotát, míg a Prius és a Camry Hybrid népszerűsége jól mutatja, hogy a klasszikus családi autók műfajában is vannak még jelentős tartalékok – pont, mint a hibridekben.

A 10 legkeresettebb részben vagy teljesen elektromos gépkocsi 2023. első negyedévében

  1. Toyota RAV4 Hybrid
  2. Honda CR-V Hybrid
  3. Toyota Highlander Hybrid
  4. Ford Maverick Hybrid
  5. Honda Accord Hybrid
  6. Toyota Prius
  7. Toyota Camry Hybrid
  8. Tesla Model Y
  9. Chevrolet Bolt EV
  10. Ford Escape Hybrid

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.09
A nagy érdeklődésre tekintettel a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) újabb ötezer ügyfél számára....
2026.07.09
140 ezer forintos bírságra számíthatnak azok az autósok, akik lakott területen 103, illetve 104 km/....
2026.07.08
A mesterséges intelligenciáról szóló autóipari hírek többsége még mindig az önvezetésre koncentrál....
2026.07.08
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid....
2026.07.08
A szellemi tulajdon védelmének klasszikus módja az iparjogvédelem. A szabadalommal nem védett....
2026.07.08
A budapesti Ferencvárosi Torna Club (FTC) női kézilabdacsapata a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-....
2026.07.08
Oroszországban bejelentették az újragondolt Volga-modellek árait. Olcsóbbak lesznek, mint a kínai....
2026.07.08
Perceken múlt a baj Holíčban, ahol egy fél éves kisbaba egy felforrósodott, lezárt autóban rekedt....
2026.07.08
A globális chipeladások éves szinten több mint megduplázódtak, 104,1 százalékkal 120,6 milliárd....
2026.07.08
Első pillantások az új Caddy belsejébe: a Volkswagen Haszonjárművek továbbfejleszti klasszikus....