MG

Az MG gyártója kivásárolja a magyarországi importőrt

2024.11.09.

Kivásárolja a magyarországi importőri tevékenységet az MG autómárka gyártója, a kínai SAIC Motor a Duna Motors Disztribúció Kft.-ből - jelentették be a felek csütörtökön Budapesten.

A Duna Autó Cégcsoporttal kötött megállapodás értelmében a SAIC Motor CEE átveszi az importőri tevékenység irányítását és működését, ez a lépés az MG márka hosszú távú európai stratégiájába illeszkedik - indokolták a tranzakciót az MTI-hez eljuttatott közleményben.

A megállapodás értelmében a Duna Motors Disztribúció Kft. 2024. december 31-éig látja el az MG márka importőri tevékenységét Magyarországon. Az átvételt követően a SAIC Motor CEE megkezdi az integrációs folyamatot, amely során biztosítani kívánja a zökkenőmentes átmenetet a márkakereskedői hálózat, a partnerek, ügyfelek és munkavállalók számára - jelezték.

William Wang, a SAIC Motor Europe ügyvezető igazgatója közölte: ez az üzleti döntés lehetővé teszi, hogy a továbbiakban közvetlenül alakítsák a forgalmazási és értékesítési folyamatokat, továbbfejlesszék az értékesítés utáni szolgáltatásaikat és szervizhálózatukat. Az új üzleti modell keretében hangsúlyt helyeznek az elektromos és hibrid járművek európai elérhetőségének növelésére. Céljuk, hogy tovább erősítsék az MG pozícióját és piaci részesedését a magyarországi járműpiacon.

A Duna Motors Disztribúció Kft. a Duna Autó Cégcsoport tagjaként 2022 szeptemberében a kelet-közép-európai régióban az elsők között kezdte meg magyarországi importőri minőségben a brit hagyományokkal rendelkező MG (Morris Garages) márkájú gépkocsik értékesítését. A tevékenységet 22 tagú márkakereskedői hálózattal, két modellel indították el.

Az azóta eltelt két év alatt a termékpaletta hét modellre, a hálózat 25 tagúra gyarapodott. A márka részesedése a magyarországi újautó-piacon folyamatosan bővül, jelenleg már 1,9 százalékos. Az idén várhatóan több mint 1500 autót értékesítenek a 2023-as első teljes évi 1040 darab után.

A hátralévő időszakban az importőrség még elvégzi két új modell, az új MG HS és az új MG ZS Hybrid+ piaci bevezetését, majd újabb kínai márkákra koncentrál. Ormos Péter, a Duna Autó Cégcsoport vezérigazgatója elmondása szerint a Duna Motors Disztribúció Kft. dolgozik a kínai járműgyártó SERES Group más márkáinak magyarországi bevezetésén.

A Duna Autó Cégcsoport szélesebb értékesítési és márkaszerviz portfólióval rendelkező márkakereskedő a kelet-közép-európai régióban. Folyamatosan bővülő kínálatában jelenleg 27 márkát képvisel, konszolidált árbevétele meghaladja a 45 milliárd forintot. A cégcsoport része a Duna Motors Disztribúció Kft., amelynek nettó árbevétele 2023-ban megközelítette a 12 milliárd forintot.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.20
Tartós hófúvással kell számolni, a tetemes mennyiségű havat viharos szél hordja - írja az Időkép.hu....
2026.02.20
A hideg téli időjárás nyomot hagyott az utakon. Az elmúlt hetekben a Dunaszerdahelyi járásban is....
2026.02.20
A Garrett Motion Inc. (Nasdaq: GTX) („Garrett” vagy a „vállalat”), a differenciált autóipari....
2026.02.20
Érdemes kis időt rászánni, mielőtt elindulunk a kocsival, vagy motorkerékpárral. Egy pillanat múlva....
2026.02.20
Ketten súlyosan, tízen pedig könnyebben megsérültek, amikor péntek reggel egy helyközi autóbusz....
2026.02.20
Az MG Motor megerősítette, hogy Európában átadta egymilliomodik járművét, ezzel jelentős....
2026.02.20
A Volkswagen Csoport a világszerte ötmillió elektromos hajtásegység legyártásával mérföldkőhöz....
2026.02.20
Az osztrák katolikus és protestáns környezetvédelmi felelősök autómentes nagyböjtre hívják az....
2026.02.19
Megújult a BYD SEAL sportos szedán, és tovább bővül a modellcsalád kínálata: megérkezett a SEAL....
2026.02.19
Vendég: Piri András, az Inter Cars Hungaria Kft partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....