netrisk

Az utasbiztosítási piac elérte a járvány előtti szintet

2023.06.07.

Az utasbiztosítási piac tavaly elérte a járvány előtti szintet, a biztosítók utasbiztosításokból származó díjbevétele 15,2 milliárd forint volt, amely kismértékben marad el a 2019-es 15,4 milliárd forintos szinttől, miközben az átlagdíjak minimálisan változtak - tájékoztatta az MTI-t a Netrisk Magyarország online biztosításközvetítő.

A világjárvány időszakában a piac jelentősen visszaesett, 2020-ban 6,3 milliárd, 2021-ben 8 milliárd forint értékben kötöttek utasbiztosítást a magyarok - idézte a közlemény Besnyő Mártont, a Netrisk.hu ügyvezető igazgatóját.

Képünk illusztráció.

Az összesítésből kiderül: az utasbiztosítások száma meghaladta a pandémia előtti szintet. 2022 májusa és 2023 májusa között a kontraktusszám 50 százalékkal, 236 ezerre növekedett 2020 és 2021 hasonló időszakához képest, és 3 százalékkal volt több, mint 2019 és 2020 májusa között. Az év első öt hónapjában már 100 ezer fölött jár a megkötött utasbiztosítások száma.

Az elemzés szerint az utasbiztosítások átlagdíja az év első öt hónapjában 10 ezer forint környékén stagnált, amely megegyezik az előző három év szintjével és ezer forinttal haladja meg a 2019-es átlagszintet.

A Netrisk.hu oldalán keresztül megkötött utasbiztosítások alapján 2022 májusa és 2023 májusa között Ausztria végzett az élen, utána horvátországi utazásra kötötték a legtöbb utasbiztosítást, majd Olaszország, Spanyolország és Görögország következett.

Az ügyfelek 31 százaléka városlátogatásra, 17 százaléka tengerparti nyaralásra kötött biztosítást. A biztosításközvetítő adatai szerint idén is 6-7 napos utazásokra kötnek biztosítást a turisták és átlagosan ketten utaznak együtt külföldre.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.15
Kétféle hajtáslánccal próbáltuk a Citroen kínálatának tetejére érkező C5 Aircrosst, ami a teszthét....
2026.05.15
„Úgy közlekedj, mintha a számodra legfontosabbak lennének körülötted!" Az Autós Nagykoalíció....
2026.05.15
 A Porsche egyszerűsíti a vezetőséget: az autó-informatika integrálódik a kutatás-fejlesztésbe –....
2026.05.15
 A Sant’Agata Bolognese-ben székelő vállalat stabilitást demonstrál egy összetett nemzetközi....
2026.05.15
Vannak autók, amelyek jóval többek egyszerű közlekedési eszköznél. A Toyota Hilux pontosan ilyen:....
2026.05.15
Ebben a történetben ugyan nem egy titokzatos gyilkosság után zajlik a nyomozás, a rejtély szálait....
2026.05.15
Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (....
2026.05.15
Az Európai Unió új irányelve alapjaiban változtatja meg a B kategóriás jogosítványokra vonatkozó....
2026.05.15
A motorkerékpárok, pótkocsik és a takart első rendszámok évekig kívül estek az ANPR-rendszerek....
2026.05.15
Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című....