büntetőfékezés

Balesetet okozott a büntetőfékezés az M7-esen – fotókkal

2024.09.25.

A Kaposvári Járási Ügyészség közúti veszélyeztetés bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki indokolatlan fékezéssel akart megleckéztetni egy másik sofőrt az M7-es autópályán.

A vád szerint a harmincas éveiben járó férfi Nagykanizsa irányába tartott a sztrádán, amikor Szántód közelében utolérte a lassabban haladó, és a belső sávban több másik járművet előző sértettet. A vádlott ekkor – mivel véleménye szerint a másik autó feltartotta a haladásban – többször villantott a távolsági fényszóróval, majd a későbbi előzése során obszcén kézjelzést mutatva is kifejezte nemtetszését a sértettnek, aki ezt viszonozta.

A vádlott ezután lassított, ezért a másik autó sofőrje a belső sávban megpróbálta visszaelőzni a férfit, aki azonban ezt észlelve – abból a célból, hogy a korábbi közlekedési szituáció miatt elégtételt vegyen – hirtelen a sértett elé vágott, majd forgalmi ok nélkül hirtelen fékezett. A mögötte haladó jármű vezetője ekkor szintén erőteljesen fékezett, azonban az ütközést elkerülni nem tudta, így hátulról a vádlott autójának csapódott. A balesetben szerencsére senki nem sérült meg.

A Siófoki Járásbírósághoz múlt héten benyújtott vádiratában az ügyészség a férfival szemben felfüggesztett börtönbüntetés, pénzbüntetés, és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta.

(A balesetben érintett gépjárművekről a fényképeket a nyomozó hatóság a helyszíni szemle során készítette.)

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.14
A kamionversenyzés őshazájában, a Nürburgringen folytatódott az Európa-bajnokság a hétvégén. A....
2026.07.14
Csatlakozik a hagyományos európai gyártók egyre hosszabb sorához a Volkswagen is, és megpróbálkozna....
2026.07.13
Évek óta minden fejlesztés arról szól, hogyan lehet néhány perccel lerövidíteni az elektromos autók....
2026.07.13
A Formula–1 Magyar Nagydíj hetében a Corvin Palace és a Time Out Market Budapest az autósport....
2026.07.13
A CATL bemutatta az ipari nátriuimion energiatároló gigarendszerét, amely kapacitása akár 1 GWh is....
2026.07.13
Horvátországban drágul kedden a dízel, a mezőgazdaságban használt kék dízel és a cseppfolyós gáz, a....
2026.07.13
Tavasztól nyár elejéig sok autós keresi az árnyékos parkolóhelyeket, de a fák alatti várakozás....
2026.07.13
A közelmúltban közzétett tanulmányában a puls piackutató intézet a CG Car-Garantie Versicherungs-AG....
2026.07.13
Abszurd eset történt hétfőn Prievidzán (Privigye) egy 44 éves férfi ugyanis úgy akarta....
2026.07.13
Bár az elektromos autók gyors ütemben fejlődnek, egy kérdés továbbra is ott motoszkál a vásárlók....