alternatív energiaforrások

Bosch nem hisz a földgázüzemű járművek piaci sikerében

2017.05.15.

- A Bosch járműipari alkatrész beszállító vállalat nem bízik a Volkswagen földgázüzemű járművek elterjesztését célzó tervének sikerében. "A CNG (cseppfolyósított földgáz) üzemű járművek mellett szóló érvek egyáltalán nem újak, az áttörés azonban mindezidáig elmarad" - mutatott rá Markus Heyn, a Bosch személygépkocsi üzletágának igazgatója az Automobilwoche lapnak adott interjúban.


- Kétlem, hogy erre pont most, az elektromos autók elterjedésével párhuzamosan kerülne sor - tette hozzá. A Volkswagen a CNG meghajtás elterjesztését vette tervbe Németországban számos együttműködő partner bevonásával. A cég május elején tett bejelentése szerint 2025-ig legalább egymillióra növelné, azaz megtízszerezné a forgalomban lévő CNG üzemű autók számát Németországban.

A CNG töltőállomások számát pedig eközben a jelenlegi 900-ról kétezerre növelnék. Erről szándéknyilatkozat is született a Volkswagen, a földgázforgalmazó vállalatok és a CNG üzemanyagtöltő állomások üzemeltetői között. A kezdeményezés a személygépkocsik mellett a CNG-üzemű haszongépjárművek és a tömegközlekedési járművek számának a növelését is erőirányozza.


A Bosch szakembere azonban a lapnak adott interjúban elismerte, hogy a gázüzemű hajtást, mint a benzin és a dízel járművek alternatíváját komolyan kell venni. Tömeges elterjedésüket azonban valószínűtlennek tartja. A gázüzemű járművek értékesítése a szövetségi járműnyilvántartó hivatal, a Kraftfahrtbundesamt kimutatásai szerint is évről évre csökken. Miközben 2015-ben 5285 földgáz üzemű autót helyeztek forgalomba Németországban, 2016-ban már csak 3240-et.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.01
A közel-keleti helyzet eszkalálódása miatt a Wizz Air azonnali hatállyal felfüggesztette minden....
2026.03.01
A BMW vezérigazgatója is csatlakozik a kancellár üzleti csoportjához, akik együttműködés reményében....
2026.02.28
Az Audi 2026-ban egy igazán különleges évfordulót ünnepel: az öthengeres motorja 50. születésnapját....
2026.02.28
A városi közlekedéssel kapcsolatos kérdésekről egyeztettek önkormányzatok és közlekedési társaságok....
2026.02.28
A Volkswagen idén ünnepli a Golf GTI születésének 50. évfordulóját, és a jubileum alkalmából újra....
2026.02.28
A kínai autómárka a Stellantis kiterjedt márkakereskedői hálózatába integrálódva gyors ütemben....
2026.02.28
A Gran Turismo 7 játékszoftvert fejlesztő Polyphony Digitallal való együttműködés keretében a kínai....
2026.02.28
A Toyota Aygo X hibrid technológiájának köszönhetően a piacon elérhető, nem plug-in modellek....
2026.02.28
Az új, 272 lóerős konnektoros hibrid hajtás a kombihoz nem választható. ..
2026.02.28
A pénteki balesetben két ember meghalt, mintegy negyvenen megsérültek – közölték illetékesek. ..