BYD

BYD akkumulátorokkal szerelheti hibrid autóit a Ford

2026.01.28.

Az amerikai autógyártó, a Ford állítólag fontolgatja, hogy a kínai versenytársától, a BYD-től szerezzen be akkumulátorokat – nem elektromos járművekhez, hanem hibridekhez. Ez azonban valószínűleg csak az Egyesült Államokon kívül, például Romániában, Spanyolországban vagy Törökországban gyártott járművek akkumulátoraira vonatkozna.

A rendszerint jól informált Wall Street Journal nemrég a Ford és a BYD közötti állítólagos tárgyalásokról számolt be. Azonban továbbra sem világos, hogy a két fél megállapodásra jut-e, vagy a tárgyalások mégis kudarcot vallhatnak.

Bár a BYD Európában elsősorban akkumulátoros elektromos járművek és plug-in hibridek gyártójaként ismert, a vállalat a világ második legnagyobb akkumulátorgyártója is, a CATL mögött. Valójában a BYD-t 1995-ben alapították akkumulátorgyártó cégként, és csak 2003-ban vált autógyártóvá, miután felvásárolt egy küszködő autógyártót.

A Ford legutóbb decemberben jelentette be stratégiai átszervezését, több elektromos modell gyártását megszüntetve, és összesen 19,5 milliárd dolláros leírásokat jelentett be. Ehelyett a vállalat az új benzin- és hibrid üzemű modelljeire szeretne összpontosítani.

A hibrid modellekre való fokozott összpontosítás miatt a Fordnak most megfelelő akkumulátor-beszállítókat kell keresnie, és állítólag tárgyalásokat folytatnak a BYD-vel. A Wall Street Journal cikke nem részletezi, hogy milyen típusú hibridekről van szó. Valószínű azonban, hogy elsősorban a plug-in hibridekhez és a hatótávolság-növelő járművekhez szükséges nagyobb akkumulátorok jöhetnek szóba. Ennek ellenére a mild és full hibridekhez is szükség van akkumulátorokra, bár sokkal kisebbekre.

A BYD az úgynevezett Blade LFP akkumulátorait használja saját plug-in hibridjeiben, például a Seal U DM-i-ben és a Seal 6 DM-i Touringban, és ezzel megkerüli az EU akkumulátoros elektromos járművekre kivetett további vámokat.

A Ford nem kívánt nyilatkozni a BYD-vel folytatott állítólagos tárgyalásokról: „Sok céggel beszélünk sok mindenről...” – mondta a Ford szóvivője az amerikai üzleti újságnak. A jelentés szerint a megbeszélések kizárólag olyan modellekre vonatkoznak, amelyeket nem az Egyesült Államokban gyártanak, valószínűleg a kínai akkumulátorok USA-ba történő importját övező szigorú szabályozások miatt. Európában azonban a Ford kölni gyára jelenleg nem igazodik a hibrid modellekre való összpontosításhoz, mivel ott csak az akkumulátoros elektromos Capri és Explorer modelleket gyártják.

Jobban illeszkedhetne ehhez a Ford valenciai (Spanyolország) üzeme, ahol a Ford Kugát teljes hibrid és plug-in hibrid változatban is gyártják. A romániai Craiovában a Ford Puma készül mild hibridként. A törökországi Kocaeliben pedig többek között a Transit Custom és a Tourneo Custom plug-in változatait gyártják.

A Ford és a BYD már egy ideje együttműködik: 2020 óta BYD akkumulátorokat használnak a Ford és a kínai Changan közös vállalata által gyártott járművekben. A Ford nincs egyedül ebben; más nyugati gyártók is használnak BYD akkumulátorokat, például a Tesla a Grünheidében gyártott Y modelljében.

Forrás: fordforum.hu/Electrive

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.16
Az elektromos ID. Buzz valódi mindentudó: VW Bus-ként öt-, opcionálisan pedig hat- vagy hétüléses....
2026.03.16
Bennük is magyar szív dobog...méghozzá az EA888 R4 Otto 2.0L TFSi - írták a Facebook-oldalukon, és....
2026.03.16
Egész Németország a magas benzinárak miatt panaszkodik. Az iráni háború miatt egyre drágább a....
2026.03.15
Mocsáron jár, úszni tud és minden terepet felfal. Mi kell még egy autótól?  ..
2026.03.15
A hajrában átvészelt szívrohamon túl is voltak fontos tanulságai a Kínai Nagydíjnak Andrea Kimi....
2026.03.15
Nem kis fejtörést okoz az orosz autóiparnak a frissíben hatályban lépett nyelvvédelmi törvény. ..
2026.03.15
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Aki ügyetlen, mindenhol ügyetlen. ..
2026.03.15
Egy évtizedes stagnálás után a brit kormány radikális fordulatot hirdet a közlekedésbiztonságban:....
2026.03.15
Újabb útvonallal bővíti debreceni hálózatát a Wizz Air, a nyári időszakban már Bulgária....
2026.03.15
A brit What car? magazin egy sor kategóriában kiválasztja az általa a 2026-os Év Autója díjra....