SuperEnduro GP

A címvédő Billy Bolt nyerte a döntőket a Superenduro GP-n - fotók

2024.02.04.

A világbajnoki címvédő Billy Bolt nyerte a legmagasabb, vagyis a Prestige kategória mindhárom döntőjét szombaton, a budapesti MVM Dome-ban rendezett Superenduro GP terepmotoros vb-futamon. A géposztály magyar indulója, Szőke Márk egyszer 10., kétszer pedig 11. lett a finálékban.

A 13 ezer néző előtt megrendezett látványos eseményen a három döntő alapján kialakult összesített eredménysor élén is a brit Bolt végzett, mögötte honfitársa, Jonathan Walker zárt másodikként, a portugál Diogo Vieira pedig harmadikként. Szőke az összetettben a 11. helyen zárta a versenyt.

A világbajnoki sorozat budapesti viadalán a junior kategóriában rajthoz álló Liszka Roland az első és a második fináléban is ötödik volt, a harmadik döntőben pedig sokáig másodikként haladt, de végül hatodikként zárt. A viadal összetett rangsorában a 14 induló között az ötödik pozíciót szerezte meg.

Az Európa-kupa küzdelmeiben is volt magyar induló, Tadics Dániel az első fináléban a 11., a másodikban pedig a 10. helyen ért célba a 14 motorost felvonultató mezőnyben, ezzel az összetett eredménysor 10. helyén végzett.

A SuperEnduro GP vb-sorozat idei ötödik viadala után az összetettben Bolt vezet 301 ponttal, mögötte Walker a második (268 pont), a német Manuel Lettenbichler (193) pedig a harmadik. Szőke Márk a 11. pozíciót foglalja el 64 ponttal, a kézsérülés miatt Budapesten nem indult Zsigovits Norbert pedig 13. (37 pont) a 16 motorost számláló vb-pontversenyben.

Fotók: MTI - Illyés Tibor

A következő, utolsó előtti fordulóra három hét múlva, Szófiában kerül sor, majd március 2-án, Newcastle-ban zárul a szezon.

További autós  és motoros tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.23
A globális elektromos négykerekű és tricikli piac (EMV) nagysága 2025-ben 8,46 milliárd USD volt.....
2026.01.23
Egy Guiness-rekord és az Év kishaszongépjárműve díj 2026 elnyerése után Magyarországon is....
2026.01.23
Lesz még lekapcsolható elsőkerék hajtás is jövőre debütáló, 100 kWh-s akksival szerelt, első....
2026.01.23
Tucatnyi, külföldön bérelt luxusautót talált meg és foglalt le a rendőrség nemzetközi együttműködés....
2026.01.23
Noha legtöbbször elsősorban marketing célokat szolgálnak, számtalan különleges és ritka típusból....
2026.01.23
Körülbelül negyvenmilliárd forint értékű beruházást jelentett be Magyarországon az indiai Motherson....
2026.01.23
A havas-jegyes második gyorsasági szakaszon több mint fél percet adott az egész mezőnynek a Toyota....
2026.01.23
Megérkezett a Volvo EX60, a márka vadonatúj, tisztán elektromos középkategóriás szabadidőjárműve.....
2026.01.23
A 17 éves pilóta tavaly és tavalyelőtt a brit Forma-4-ben szerepelt, s csütörtökön,....
2026.01.23
Az ICDP 2025 őszi konferenciája egyértelmű üzenetet küldött: az autópiac gyorsabban változik, mint....