Németország

A Daimler Truck céget alapít az e-infrastruktúrával foglalkozó autóbusz-üzletágban

2023.06.10.

A Daimler Truck leányvállalatot alapított autóbusz-üzletágához, amelynek célja, hogy az ügyfelek számára teljes infrastruktúrát kínáljon az elektromos flották üzemeltetéséhez – írja az automobilwoche.de.

 

A Mercedes-Benz Citaro hibrid és a Daimler Buses főnöke, Till Oberwörder

Fotó: Daimler

A haszongépjárműveket gyártó Daimler Truck leányvállalatot alapított autóbusz-üzletágához, hogy segítse ügyfeleit az e-infrastruktúra tervezésében és kiépítésében. "Ügyfeleinknek nem csak e-buszokra van szükségük, hanem komplett megoldásokra az e-flották üzemeltetéséhez" - mondta Till Oberwörder, a Daimler Buses főnök.

A Leinfelden-Echterdingen cég bejelentette, hogy a Daimler Buses Solutions GmbH partnereivel együtt biztosítja az e-mobilitás teljes infrastruktúráját. A közlekedési vállalatok telephelyeinek infrastruktúrája építkezést, villanyszerelést, töltőt, akkumulátortárolót, töltéskezelő rendszert és egyéb digitális szolgáltatásokat igényel.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.21
Cikázott az almádi forgalomban, aztán hátulról belerohant egy szabályosan közlekedő autóba. ..
2025.12.21
Igen, egy újabb kínai gyártó a láthatáron az európai piacok számára, ám a Changan látványosan....
2025.12.20
A Peugeot új Hypersquare rendszere nem egyszerű innováció, hanem korszakváltás. A francia márka....
2025.12.20
Mostanában egymás után dobta piacra a hajdan volt nagysikerű R5, R4 és legutóbb a Twingo kiskocsi....
2025.12.20
A Mazda CX-5 mára a globális SUV-szegmens egyik ikonikus modelljévé vált. Története azonban számos....
2025.12.20
Jól megy sokaknak Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára. Nézzük,....
2025.12.20
Nagy karambol történt a körgyűrűn, emiatt lényegében megbénult a forgalom az M0-on. ..
2025.12.20
Európa egyik legkorszerűbb vasúti-közúti terminálját építi meg a 2027-ig Szegeden a METRANS, a....
2025.12.20
Teljes szélességében lezárták a 87-es főút egy szakaszát, miután egy kisbusz és egy személyautó....
2025.12.20
A sikeres futáspróbákat és a hatósági vizsgát követően újabb, immár a 25. CAF-villamost vette át és....