rendszám

Durván pörög az új rendszám: elárulták, mennyit adtak ki már az új formátumból

2022.09.02.

A közösségi oldalán közzétette pénteken a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM), hogy eddig hány darab új rendszámot adtak ki. A beszámoló szerint az új formátumú, négy betűvel és három számmal ellátott rendszámból már több mint 66 ezer jármű kapott.

Forrás: Technológiai és Ipari Minisztérium 

Az összes járműkategóriában júliusban és augusztusban is szinte ugyanannyi, csaknem 33-33 ezer új rendszámtáblát adtak ki. A több mint 66 ezerből 49 ezret személygépkocsikra szereltek. Környezetkímélő motor az összes jármű 5 százalékát hajtja – írták. Az egyedileg választott vagy rendelt rendszámtáblák darabszáma jobban ingadozott az elmúlt két hónap során. Augusztusban alig 400-at adtak ki, ami csupán a fele a júliusinak - tették hozzá.

Az adatok alapján a TIM feltűnően gyorsnak nevezte a forgalomba helyezések ütemét. A két nyári hónap adatait egy teljes évre vetítve csaknem 400 ezer jármű állhatna elsőként munkába Magyarországon. Tavaly és tavalyelőtt mindössze 310-315 ezer darabot sikerült elérni, a járvány előtti rekordévben is csak alig 385 ezret - olvasható a minisztérium összesítésében.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.30
A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse....
2026.03.30
Nem kell ügyintézési díjat fizetni az e-matrica átírásáért azon hibrid járművek esetében,....
2026.03.30
Hihetetlen modelloffenzívával ünnepel a márka.   ..
2026.03.30
Az ORFK statisztikái szerint a gyorshajtást megelőzve a figyelemelvonás, különösen a mobilhasználat....
2026.03.30
Az Audi Hungaria érdemelte ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara „Az év duális képzőhelye – 2026”....
2026.03.30
 Egy benzinkút a bajor-osztrák határvidéken mindössze 1000-1500 liter üzemanyagot ad el naponta.....
2026.03.29
Rendőrök orra előtt szegett meg több szabályt is az autós, akire komoly bírságot szabtak ki. ..
2026.03.29
Az NDK autóipara a lebombázott, nagy múltú gyárak romjaira építkezett. Türingia és Szászország....
2026.03.29
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Húsvéti közúti ellenőrzés. ..
2026.03.29
Padlólemezen ugyan nem, de kulcsfontosságú komponenseken akár osztozhat egymással a két....