Fiat Panda

Egy sziget, ahol több a Fiat Panda, mint a lakos

2023.04.14.

Dokumentumfilmben mutatja be a Fiat a szicíliai Pantelleria szigetét, ahol több Fiat Panda található, mint amennyien lakják a szigetet.

A Fiat Panda kultusza örök és sérthetetlen, Olaszországban pedig továbbra is virul. Erre világít rá a Fiat legújabb dokumentumfilmje is, amiben a szicíliai Pantelleria szigetet mutatják be, ahol állítólag több a Fiat Panda, mint a lakos. (A kisfilm linkje: https://youtu.be/JQ87m7dbXZw) Nem véletlen, hogy a filmet vicces Pandelleriának nevezték el. A filmet az olasz Pomigliano d’Arco gyár dolgozóinak ajánlották, akik jelenleg a Fiat Pandák gyártásával foglalkoznak, hiszen a konstrukció sikere töretlen. Nem csoda, hiszen az olaszok továbbra is inkább közlekedési eszközként tekintenek az autóra, mintsem státusz szimbólumra, ezért jobban értékelik, ha egy autó hosszútávon is megbízható társ, szerelése pedig egyszerű. Akármennyire is elmozdulunk ettől az autóiparban, a Fiat Panda továbbra is ékes példája ennek a felfogásnak.

Az olasz nyelvű dokumentumfilm szerint jelenleg mindössze 7335 ember lakja a szigetet, és több Fiat Panda jut egységnyi területre, mint bárhol a világon. Amellett, hogy a helyiek is imádják a típust, és megvannak a forrásaik a karbantartáshoz is, kedvelt a turisták körében is, mint bérlős autó. A kisfilmben felbukkan méhész, farmer, autószerelő, zenész és sok egyéb különböző karakter, akik mind szeretik a legendás városi kisautót. Pedig több, mint 40 év telt el az első Panda 1980-as leleplezése óta a Genfi Autószalonon. Mostanra több mint 8 millió példányt gyártottak le, és ezzel beírta magát a történelem könyvekbe.

A második generációs Fiat Pandáig egészen 2003-ig kellett várni, de a jelenlegi generáció is 2011-ben futott be, szóval a modellciklusa jóval hosszabb, mint az manapság megszokott. Ráadásul egyhamar még nem is kíván megszabadulni tőle a Fiat, hiszen jelenlegi terveik szerint egészen 2026-ig kínálaton tartják a mostani mild hybrid változatot. Később azonban fel kell készülniük a belsőégésű motoros autók totális tiltására Európában, és érkezhet a teljesen villanyos, még inkább SUV-osított változat. Holott Olaszországban továbbra is a piaci eladások 8%-át teszi ki egymaga.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.27
Noha szokatlannak tűnhet, hogy kettő, szinte azonos tudású autóval is jelen lesz egyazon....
2026.01.27
Súlyos baleset történt, egy embert feszítővágó segítségével szabadítottak ki a roncsból. ..
2026.01.27
Nem válik be a zseniálisnak tűnő ötlet.   ..
2026.01.27
A Rétromobile klasszikusautó-kiállítás január 28. és február 1. között ünnepli a legendás....
2026.01.27
Az ír Ryanair Holdings Plc, Európa legnagyobb diszkont légitársasága csökkenő negyedéves....
2026.01.27
A Peugeot mostantól 8 év vagy 200.000 kilométer gyártói garanciával kínálja személyautóit....
2026.01.27
Március 31-étől kezdődően naponta üzemelteti a Brassó-Budapest repülőjáratát a Wizz Air....
2026.01.27
Így lett a rejtőzésből, majd a kiábrándultságból, és persze a tiszta autó szeretetből egy önálló....
2026.01.27
A műszaki vizsgán ellenőrzött járművek csaknem 17 százaléka bizonyult közlekedésre alkalmatlannak....
2026.01.27
Szabálysértési eljárás indult a Váraljai-halastó jegén történt baleset miatt – írta a Tolna....