Oh, azok a 90-es évek, amikor a gyártók képesek voltak egyedülálló modelleket is fejleszteni egy fontos győzelem érdekében.
A mi Trabink ma már nemcsak kultusz, hanem hivatalosan is oldtimer – ezzel a címmel számol be a Berliner Kurier arról, hogy az egykoron kigúnyolt NDK jármű elfoglalta helyét a történelmi autók panteonjában, s jogosult H-s rendszámot kapni. Németországban ezzel jelzik az oldtimer kategóriát....
Tíz év után idén megújította arculatát a Peugeot. A váltás a vállalat működésének minden területét érinti, a nagyközönség számára azonban leginkább az új logóban nyilvánul meg. Új, de az embléma a márka két évszázados történetében gyökerezik – lássuk tehát : mikor, hogyan és miért váltott alakot...
A harmadik részben kitekintünk Amerikába, és annak sokszínű autósport kultúrjába, hiszen arrafelé is sok mindent megtettek a versenysikerek érdekében.
Akkoriban többet bohóckodtak a németek is, a Polo Harlekin tarka lemezei pedig mélyen beleitták magukat a Volkswagen szubkultúrába.
Kezdetleges és bárdolatlan volt, viszont inspiráló története az esélytelen győzedelmeskedéséről egy sikersztorit indított el ma is tartó útjára.
„Csak egy kis kalandot akartam vinni az emberek életébe.” – mondta Meyers 2017-ben, ám annál sokkal többet adott a terepes kultúrának.
Idén ünnepli harmincadik születésnapját a Peugeot 106, amely annak idején ugyanúgy magasra tette a mércét a városi autók körében, mint késői utóda, a Peugeot 208. Más téren is találunk érdekes párhuzamokat a két típus között.
Megannyi zseniális története közül kibogarásztam párat, ami Soichiro Honda sikere mögött állhat, noha teljes életútja még ennél is jóval színesebb.
1952. március 12. Ezen a napon mutatkozott be a sajtónak a Mercedes-Benz 300 SL (W 194), egy vérbeli versenyautó, amely néhány héttel később már nemzetközi versenypályákon bizonyított. Azóta a csillagos márka abszolút ikonjává vált.