elektromobilitás

Elektromos testvért kaphat a Toyota Yaris

2025.03.17.

A március eddig a villamosítás jegyében telt a Toyotánál, a bemutatott újdonságokkal azonban még távolról sincs vége a fejlesztéseknek. Az egyik legfontosabb feladat egy városi villanyautó volna, és meg is fog valósulni, csak még nem most.

Március második hetében széles körű elektromos offenzívát hirdetett a Toyota Európában. A korábban beharangozott Urban Cruiser, a jelentősen továbbfejlesztett bZ4X, valamint a vadonatúj C-HR+ révén három akkumulátoros elektromos modellel van jelen Európa két legfontosabb piaci szegmensében (a 2024-es összesített eladások 22,6 százalékát kitevő C-SUV, illetve a 19,1 százalékos piaci részesedésű B-SUV méretosztályokban.) 

A harmadik legnépesebb kategóriában, a városi kisautók (B-szegmens, 15,5%) körében a márka egyelőre nem rendelkezik elektromos modellel, pedig jó ideje szó van arról, hogy a hibridként rendkívül sikeres Yaris ideális befogadó alanya lenne egy tisztán elektromos hajtásláncnak.

A brit Autocar információi szerint felesleges feltételes módban beszélni a Yaris EV-ről, az ugyanis meg fog valósulni – kár, hogy nem tudni, mikor. „Egyelőre a legdinamikusabb növekedést felmutató szegmensekre összpontosítunk” – idézi a lap Andrea Carluccit, a Toyota európai marketingtevékenységeiért és terméktervezéséért felelős vezetőjét. „El fog jönni a pillanat [az elektromos Yaris számára], de egyelőre még nem tartunk ott.”

A Toyota mindig arra törekszik, hogy a megfelelő autót a megfelelő pillanatban, a megfelelő helyen dobja piacra. Jelenleg ezek a most bevezetett, illetve megújult szabadidőjárművek – a C-HR+, az Urban Cruiser és a bZ4X –, foglalta össze a vállalat filozófiáját Andrea Carlucci.

A Toyota 2026 végéig további három elektromos modellt fog bemutatni, azonban ezek közé sem fog beférni a kisautó – úgy tudni, a villanymotoros pickup mellett egy fastback szedánnal, valamint még egy szabadidőjárművel bővül a kínálat –, azaz az évtized utolsó harmadára szorul ki a modell. Az viszont szinte bizonyosra vehető, hogy Yaris név alatt fogják forgalmazni, ugyanúgy, ahogy a Kínában és egyéb piacokon bZ3C néven bemutatott elektromos terepkupé az ismerősen csengő C-HR+ típusjelzéssel jelent meg a kontinensen.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.05
Ki gondolná, hogy a világ legnagyobb dömpere nem a svéd Volvo, nem az amerikai Caterpillar, de még....
2025.12.05
Az Autós Nagykoalíció a 2025/2026-os tanévben is meghirdette az Autós Szakmák Tanulmányi Versenyét....
2025.12.05
Made in Európa.   ..
2025.12.05
Csütörtök este egy személy meghalt egy közlekedési balesetben Halbturn és Andau (Neusiedl am See....
2025.12.05
Az európai autóipar bealudt, majd elkezdte saját maga alatt vágni a fát. Az ilyen lépések eredménye....
2025.12.05
A két év múlva megvásárolható GR GT legalább 650 lóerős, V8-as ikerturbós benzinmotorra épülő....
2025.12.05
A Stellantis-csoporton belül működő Peugeot az elmúlt években több kihívással szembesült, de a....
2025.12.05
Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák. 2025. december 8-tól a jövő....
2025.12.05
A napokban állt Föld körüli pályára a Széchenyi István Egyetem iker műholdja a Hunity kisműhold....
2025.12.05
A közúti közlekedés legfőbb témája, a halálos és személysérüléssel járó balesetek csökkentése.....