Volkswagen

Elindult az 5. Volkswagen Innovaturné

2013.10.04.

Az országos roadshow keretén belül október 4. és 30. között adott a lehetőség bárki számára a legújabb Volkswagen modellek tesztvezetésére. A 16 modellből álló tesztpark típusonként két-két autót kínál tesztelésre a márkakereskedésekben Soprontól Nyíregyházáig.

Szerző: Horváth Miklós

A több hetes rendezvény célja egyfajta trendmutatás, amin keresztül a márka technikai megoldásai és újdonságai válhatnak széles körben ismertté a vásárlók és az innováció iránt érdeklődők körében. A program nulladik napján egy közel negyven fős szakújságíró csapat próbálhatta ki a turnéflotta több modelljét is, melyek mindegyike kategóriától függetlenül is magasan felszerelt a márka jelenlegi kényelmi, közlekedésbiztonsági és vezetéstámogató rendszereivel. A személyautós felhozatal önmagában is elég ok a látogatásra, hiszen a Golf VII, Beetle Cabriolet, Scirocco, Passat Alltrack, valamint Sharan modellek is szerepelnek a listán, és csak egy online regisztráció szükséges a részvételhez.

 Németh Balázs márkaigazgató előadásában kitért a 2014-ben várható e-modellekre is

Az idei év újdonsága, hogy a Volkswagen Haszonjárművek üzletág is csatlakozott a kezdeményezéshez 2 db személyautós komfortot hordozó Caddy-vel és 2 db Multivannel. A felsorolt járművek 1.4 literes benzines erőforrásai 140 (Golf VII) és 160 (Beetle Cabriolet) lóerősek, viszont a Sciroccóban egy kétliteres, 210 lovas aggregát teljesít szolgálatot. A dízelek között csakis a 2.0 literesekkel találkozhatunk, melyek teljesítménye 177 vagy 180 lóerő.

Németh Balázs, a Volkswagen márkaigazgatója előadásában kihangsúlyozta: „Arra szeretnénk felhívni a vásárlók figyelmét, hogy milyen előnyöket kínálnak ezek a megoldások a mindennapokban s vészhelyzetekben egyaránt”. A teljesség igénye nélkül, íme néhány ezek közül:

Rugalmasan átalakítható MQB platform

Hengerlekapcsolásos motor (ACT)

Elektronikus differenciálzár-hatású funkció (XDS+)

Másodlagos ütközésvédelmi funkció (Multi Collision Brake)

Fáradtságérzékelő

Elektro-mechanikus rögzitőfék Auto Hold funkcióval

Lane Assist, ahol már egyetlen felezővonal is elegendő a sávtartáshoz

Dinamikus fényszóró szabályzó

Távolságtartó automatika (ACC)

Proaktív ütközésvédelmi rendszerek

Area View

Elektromos kioldású vonóhorog

Integrált gyermekülés

230 V csatlakozó

Gumiabroncs légnyomás-ellenőrző rendszer

Elektromos csomagtér ajtó

Adaptív lengéscsillapítás

Állóhelyi fűtés

ECO-üzemmód

Masszázsfunkciós vezetőülés

Jelentkezni a tesztvezetésre az innovaturne.volkswagen.hu honlapon történő regisztrációval lehetséges, valamint a tesztelhető autókról is itt található bővebb információ.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.12
Magyarország újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az űrkutatásban: a HUN-REN Földfizikai és....
2026.01.12
Miközben az ország jelentős részén a hófúvások és a rekordközeli hideg miatt a közlekedés lelassult....
2026.01.12
Január 1-től fontos változások léptek életbe a közúti közlekedésről szóló törvényben Szlovákiában.....
2026.01.12
Idén számos szabályváltozás lépett hatályba a gépjárművezetők, az ingázók, az elektromos rollerek....
2026.01.11
Az autósok mezőnyében a svéd Mattias Ekström nyerte a Dakar-rali vasárnapi, hetedik szakaszát, és....
2026.01.11
Január első „rendes” hetében körbeautóztuk és végigfotóztuk a BYD Szegeden épülő autógyárát,....
2026.01.11
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Amikor mindent elfed a hó és te....
2026.01.11
Gondolhatnánk, hogy az oldalablakokon lévő pöttyös pontok dekorációs célt szolgálnak, de nem. A....
2026.01.11
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő....
2026.01.11
A „nem láttam” továbbra is az egyik leggyakoribb oka a kerékpárosokat és gyalogosokat érintő közúti....