járműgyártás

Elkezdődött a Volkswagen Passat és a Škoda Superb sorozatgyártása Pozsonyban

2023.12.07.

A Volkswagen pozsonyi gyárában megkezdődött az új VW Passat és Škoda Superb modellek sorozatgyártása - írja a parameter.sk

„Jelenleg az elektromobilitásra való átállást alkalmazzuk, hogy hatékonyabbá tegyük a gyártóüzemeinket” – mondta Wolfram Kirchert, a pozsonyi Volkswagen vezetője a gyártás hivatalos megkezdésekor, és kijelentette, hogy a projekt egy fedél alá vonása 600 millió eurót takaríthat meg a konszernnek.

Fotó: VW Slovakia

A pozsonyi Volkswagen jelenlegi formájában – laikus kifejezéssel élve – három különálló üzemből áll. A SUV szegmensen belül a Volkswagen Touareg és Audi Q7 és Q8 autókat gyártják, egy másik szegmens a Porsche Cayenne két karosszériaváltozatát, a harmadik pedig a A Karoq modellt, amelynek gyártása rövidesen minden bizonnyal véget ér, és az új Passat és Superb modellek váltják fel.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.25
1936-ban, az automobil születésének 50. évfordulója alkalmából a Benz és a Daimler egyesüléséből....
2026.03.25
A Skoda 205 millió eurós (csaknem 80 milliárd forint értékű) beruházással jelentősen növelte....
2026.03.25
A Xiaomi bemutatta az SU7 elektromos szedán 2026‑os frissített változatát, és a piaci reakció  ....
2026.03.25
Megkezdte működését a márka első európai innovációs központja, a Leapmotor Europe Innovation Centre....
2026.03.25
A városok ízlésformáló kisautója új fejezettel gazdagodott Magyarországon: a Fiat 500 Hybrid Torino....
2026.03.25
A Tundra mindig is megbecsült és népszerű modellje volt a Toyotának Észak-Amerikában. A tartós,....
2026.03.25
Egy új építésű szolgálati hajóval bővül a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság flottája,....
2026.03.25
2026. április 1-jétől Jürgen Russer veszi át az Audi Hungaria járműgyárának vezetését A....
2026.03.25
James Vowles csapatfőnök közlése szerint a Williams Forma-1-es istálló igyekszik kihasználni az egy....
2026.03.25
Rekordösszegű közlekedési költségvetést tervez az Európai Bizottság: 515 milliárd euró áramolhat....