Románia

Elvesztette menet közben két vagonját egy személyszállító vonat Romániában

2025.08.03.

Elvesztette menet közben két utolsó, utasokkal teli vagonját Romániában a Nagyváradról Konstancára tartó IRN 1922-as jelzésű régióközi éjszakai vonat. Az incidensben nem sérült meg senki, de a szerelvény többórás késést halmozott fel - közölte a Digi24 hírtelevízió a román államvasutak (CFR) tájékoztatására hivatkozva még csütörtökön.

Képünk illusztráció Fotó: CFR

A hiányt a Zsil-völgyi Banica (Banita) állomáson fedezték fel. A mozdonyvezető visszafordult az elvesztett vagonokért, kicserélték az eltörött vonó- és ütközőberendezést, majd a – menetrend szerint is több mint 17 órás menetidejű – vonat négyórás késéssel folytatta útját.

Három órával később, Craiován "biztonsági okokból" a teljes vagont kicserélték – derült ki a vasúti társaság közleményéből. A CFR elnézést kért az utasoktól a kellemetlenségért és köszönetet mondott megértésükért.

Az incidensről beszámoló bukaresti média a CFR-nél uralkodó "katasztrofális állapotok" bizonyítékát látja az újabb vasúti incidensben.

A piacvezető ProTV televízió szerint a CFR az utóbbi húsz évben egyetlen új személyszállító szerelvényt szerzett be, több mint 10 ezer kilométeres vasúti hálózatából pedig eddig 600 kilométernyit sikerült korszerűsíteni, további 1200 kilométer modernizálása folyamatban van.

Romániában az utóbbi években több tehervonat is kisiklott, 2023-ban pedig halálos kimenetelű, illetve személyi sérüléseket okozó balesetek is történtek az ország déli részén.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.20
Két hajmeresztő közlekedési helyzetet is megörökítettek a Bpiautósok olvasóinak fedélzeti kamerái. ..
2026.06.20
Július–augusztusban strandolóknak ismerősek lehetnek a Készenléti Rendőrség Légirendészeti....
2026.06.20
Az úthasználat-jogosultságok harmadát a ezekben a hónapokban veszik a közlekedők, érdemes tehát....
2026.06.20
Ezen kívül büntetőfékezett és az autóban is kárt okozott ököllel. ..
2026.06.20
Az Európai Parlament közlekedési bizottsága állást foglalt az uniós műszaki alkalmassági....
2026.06.20
A korábbinál nagyobb flottával és elektromos bringákkal tér vissza a 2014-benindított fővárosi....
2026.06.20
Csütörtök délután, a stájerországi Langenwang térségében, az S6-os Semmering gyorsforgalmi úton....
2026.06.20
Míg a legtöbb gyártó csak kacérkodik a gondolattal, hogy hamarosan szilárdtest akkumulátor....
2026.06.19
A Toyota motorsportprogramja régóta nem csupán az autókról szól. A japán gyártó az elmúlt években a....
2026.06.19
Az Egyesült Királyságban a kábítószer hatása alatt elkapott sofőrök nagyjából ötször nagyobb....