rav4

Ez gyors volt! Máris reagált a Toyota a kifogásolt jávorszarvastesztre

2020.12.07.

Nem magyarázkodott a gyártó, hanem a kritikák után azonnali szoftverfrissítéssel javította a RAV4 Plug-in Hybrid képességeit.

Miután a svéd Teknikens Värld autós magazin kritikát fogalmazott meg a vadonatúj Toyota RAV4 Plug-in Hybrid modell a magazin által elvégzett ’jávorszarvasteszten’ mutatott teljesítményével kapcsolatban, a világ vezető autógyártója azonnal megvizsgálta az egyébiránt ötcsillagos Euro NCAP minősítésű, és a legszigorúbb külső ás belső teszteken is kiválóan végző sláger SUV plug-in változatának viselkedését a magazin által vizsgált körülményeket rekonstruálva.

A Teknikens Värld akkor tekinti sikeresen teljesítettnek a tesztet, ha a vizsgált gépkocsi legalább 72 km/óra sebességet ér el az általuk kialakított tesztpályán, a RAV4 Plug-in Hybrid ugyanakkor 64 km/órás sebességgel teljesítette biztonságosan a tesztet, amit a Toyota új, saját mérései is igazoltak. Erre reagálva az autógyártó azonnal kifejlesztett egy szoftverfrissítést, amelyet januártól a márkakereskedésekbe befáradó minden RAV4 Plug-in Hybrid-en elvégeznek, és amelynek eredményeképp a modell sikeresen átmegy ezen a teszten is.

A 306 lőerős RAV4 Plug-in Hybid Magyarországra csak az év elején érkezik, így minden hazánkban forgalomba helyezésre kerülő modellen már automatikusan elvégzik a szoftverfrissítést.

„A Toyota belső tesztjei során számos akadályelkerülő manővert, valamint vezethetőségi és menetstabilitási vizsgálatot hajtunk végre. Ezek mind azt a célt szolgálják, hogy ellenőrizzük járműveink biztonságát. A vizsgálatok között 2016 óta már szerepel a Teknikens Värld jávorszarvas-tesztje is, és bár igyekeztünk minél pontosabban modellezni a magazin jávorszarvas-tesztjét, a végrehajtás bizonyos fontos, gyakorlati részletei (abroncsok állapota, útfelület minősége, tapadási minőség, tömegeloszlás, vezetői teljesítmény) eltérhetnek. A Kaizen, azaz a folyamatos fejlődés szellemében ugyanakkor folyamatosan arra törekszünk, hogy tökéletesítsük tesztfolyamatainkat – köztük ezt a konkrét teszttípust is.” – fogalmazott Varga Zsombor, a Toyota és Lexus márkák magyarországi kommunikációs vezetője.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.12
Kicsi és szép: az elektromos miniautók uniós piaca 7 éven belül 125%-kal fog növekedni. Íme, miért....
2025.12.12
A hét eleje óta hivatalosan is a Volkswagen Polo Magyarország legkedvezőbb listaárú új....
2025.12.12
Íme, néhány kreatív, játékos vagy szokatlan módszer a közúti közlekedés biztonságának növelésére.....
2025.12.12
A SEAT hivatalosan is megkezdte két ikonikus modellje, az új Ibiza és Arona gyártását barcelonai....
2025.12.12
Presztízs réteggyártóként elgondolkozhat az Alpine néhány tető nélküli változat bevezetésén is. ..
2025.12.12
Próbarepülést végzett Kínában két olyan új, nagy teherbírású drón, amelyet a civil áruszállításban....
2025.12.11
Üdvözlünk az Autószektor podcast csatornáján, ez a HangZóna! Vendégünk: Piri András, az Inter Cars....
2025.12.11
Miközben folytatódik a párbeszéd Kína és az Európai Unió (EU) között a kereskedelmi....
2025.12.11
Miről is van szó pontosan?   ..
2025.12.11
De a nyolc versenyautó közül csak három lesz a legújabb, kilencedik generációs utcai Hiluxra....