rendőrségi ellenőrzés

Fizethetnek a sofőrök mint a katonatiszt

2016.10.18.

Több mint 1400 tehergépkocsit és csaknem 230 autóbuszt ellenőriztek a rendőrök október 10-15. között, 259 esetben állapítottak meg jogsértést - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a police.hu oldalon kedden.

A tájékoztatás szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) Truck & Bus elnevezésű ellenőrzésének keretében elsősorban a vezetési és a pihenőidővel, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását, továbbá a beutazás és a belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálták.

Az ellenőrzés az illegális migráció, az embercsempészés, a kábítószerrel, valamint lőfegyverrel kapcsolatos, továbbá a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére is kiterjedt - tették hozzá.

Azt írták, hogy azonnali közlekedési korlátozást 3 nehéz-tehergépkocsi esetében kellett elrendelni. Ebben a járműkategóriában a vezetési és a pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 44-szer, a jármű- és a rakománybiztonsággal összefüggésben 68-szor, míg az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt 10-szer kellett intézkedni.

A tehergépkocsi-vezetők ellenőrzése során 2 esetben merült fel alkoholfogyasztás gyanúja; 8 esetben a jármű vezetője, illetve utasa nem használta a biztonsági övet; 64 sofőr pedig túllépte a megengedett legnagyobb sebességet.

A buszvezetők közül 6-an hajtottak túl gyorsan, míg a vezetési és a pihenőidővel kapcsolatos szabályszegések miatt 13-ukkal szemben kellett intézkedniük a rendőröknek - olvasható a közleményben.

Címlapkép: police.hu

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.08
A SEAT & CUPRA két belső előléptetést jelentett be, amelyek tovább erősítik a vállalat....
2025.12.08
A Magna elektromos autókat fog gyártani a kínai GAC gyártó számára grazi üzemében – ezt a gyártó....
2025.12.08
Biatorbágy közelében, Hegyeshalom felé nagy a torlódás - írja a Katasztrófavédelem. ..
2025.12.08
Ukrán oldalon fennálló áramszünet miatt szünetelt a határforgalom a nagyhódosi közúti....
2025.12.08
A pozsonyi rendőrség december 3-án, szerdán egy közlekedési szabályokból tartott elméleti vizsga....
2025.12.08
Közel 100 nappal első Forma–1-es futama előtt az Audi már ízelítőt adott abból, milyen lesz a márka....
2025.12.08
Magam sem gondoltam volna, de néhány apró kellemetlenségtől eltekintve meglepően gördülékenyen....
2025.12.08
A Maserati idén ünnepli fennállásának 111. évfordulóját, 2026-ban pedig újabb mérföldkőhöz érkezik....
2025.12.08
A Budapest Airport többfordulós, szakmai tender keretében választotta ki azokat a szolgáltatókat,....
2025.12.08
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület 71. Vándorgyűlésének legjobb előadói díjával ismerték el nemrég....