Forma-1

Forma-1-es futamot rendeznének Szaúd-Arábiában

2019.08.12.

Szaúd-arábiai futamrendezés lehetőségéről tárgyalnak a Forma-1 és a csapatok vezetői - a Liberty Media már bejelentette, hogy Miamiban és Kínában mindenképpen szeretne futamot rendezni. 

A The Times múlt heti cikke szerint arról tanácskoznak, hogy az emberi jogok tiszteletben tartása, a nemek közötti egyenlőség és a média szabadsága van-e olyan szinten, hogy az lehetővé teszi a versenyrendezést a közeljövőben. A Forma-1 illetékesei négy évvel ezelőtt kötelezettségvállalást tettek közzé az emberi jogok tiszteletben tartásáról, márpedig Szaúd-Arábiát számos kritika éri ezen a téren, bár a nők vezetési tilalmát például tavaly megszüntették.

A jelenlegi 21 után jövőre 22, később pedig 24 futamból állhat az idény. A szaúdi nagydíj 2021-ben kerülhet be a programba. A közel-keleti térségben Bahrein és Abu-Dzabi után Szaúd-Arábia lenne a harmadik versenyhelyszín. Az elektromos autókat versenyeztető Formula E sorozat egyik állomásának ugyancsak tavaly óta ad otthont az ország.

A Forma 1 kereskedelmi jogainak tulajodonosa, az amerikai Liberty Media már bejelentette, hogy Miamiban és Kínában mindenképpen szeretne futamot rendezni, és megbeszélések folytak Argentínával, Dél-Afrikával és Marokkóval is.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.27
Igaz, hogy eddig még csak a naptár mutatta, hogy milyen évszakban járunk, de nem kell sok, hogy....
2025.12.27
Folyamatosan korszerűsödik a járműállomány - mondta Fülöp Attila, a Belügyminisztérium....
2025.12.27
A Hyundai elektromos egyterű óriás bemutatására készül a Staria modellcsaládból. A nyugati....
2025.12.27
A Budapesti Közlekedési Központ és az Irányító Hatóság aláírta azt a támogatási szerződést, amely....
2025.12.27
Miközben Európa évek óta küzd a súlyos sérülések visszaszorításáért és több országban is....
2025.12.27
Mindhárom vezető japán autógyártó novemberi visszaesésről számolt be az előző év azonos hónapjához....
2025.12.27
A háromrészes, profi produkció a gyári csapat felkészülését követi nyomon, a fejlesztési és....
2025.12.27
Év vége felé a szarvasvonulás gyakori, látványos és egyben veszélyeket is hordozó természeti....
2025.12.27
A Toyota legújabb reklámja kreatív, látványos és – mindenekelőtt – emlékezetes. A hatóságok szerint....
2025.12.27
A Saic Motorhoz tartozó Maxus egy erős, takarékos és meglepően tágas utastérrel rendelkező....