autósport

Forma-2 néven szerveznék újra a GP2-t

2017.03.10.

A Forma-1 új tulajdonosa, a Liberty Media Group, valamint a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) Forma-2 néven szervezné újra a GP2-es kategóriát. Erről az FIA elnöke, Jean Todt beszélt a szövetség hivatalos lapjának legutóbbi számában.

- Szeretnénk egyszerűsíteni a Forma-1-be vezető utat. Ez az elsőszámú célom, mióta én vagyok az FIA elnöke, és ebben az F2 bevezetése fontos lépcsőfok lenne - nyilatkozta a sportvezető, aki hozzátette, piramisrendszert szeretnének létrehozni, aminek a csúcsán az F1 áll. A Liberty Media januárban vásárolta meg a Forma-1 többségi tulajdonát Bernie Ecclestone-tól, ezzel a betétfutamoknak számító GP2-es sorozatot is.


A januárban kinevezett sportigazgató, Ross Brawn szerint a sportágnak a Moto GP-ről kell példát vennie, ahol a legmagasabb melletti két, alacsonyabb kategóriájú sorozat - a Moto2 és Moto3 - is a show része, az ottani versenyzőket is mindenki ismeri és hétről hétre látja. - Az lenne a jó, ha a szurkolók a Forma-3-ban és a Forma-2-ben megismernék a pilótákat, akik aztán később a Forma-1-ben versenyeznek majd. Ilyen sorozatot szeretnénk - nyilatkozta Brawn.

A mostani F1-es mezőnyből Lewis Hamilton és a tavalyi világbajnok Nico Rosberg volt részese a GP2-nek, a többi fiatal, így többek között Max Verstappen, Danyiil Kvjat, Esteban Ocon, Lance Stroll vagy éppen Pascal Wehrlein más sorozatokból érkezett a száguldó cirkuszba. Az idei, 11 versenyből álló GP2-es szezon - egyelőre nem tudni, hány csapattal - április 16-án rajtol Bahreinben.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.24
Az olasz cég még örömtelibbé, még karakteresebbé, még színesebbé teszi legikonikusabb elektromos....
2026.02.24
Közel ezer gyorshajtót mértek be egyetlen hét alatt a rendőrök Bács-Kiskun megyében. ..
2026.02.24
A Wizz Air a héten szerda éjjel és csütörtök reggel között átmenetileg szünetelteti a foglalási és....
2026.02.24
Nulláról újragondolva született meg a Volkswagen T-Roc második generációja. Izgalmas a formavilága....
2026.02.24
Füstölni, majd égni kezdett egy személygépkocsi motortere az M3-as autópályán, de szerencsére....
2026.02.24
Negyedik egymást követő évben kapnak eredményrészesedést a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár dolgozói....
2026.02.24
Újabb kínai márka jelenik meg a magyarországi újautó-piacon: a modellek értékesítése a tervek....
2026.02.24
Így működik a spray viasz.   ..
2026.02.23
Néhány hónappal 80. születésnapja előtt Ausztráliában elhunyt Paul Halstead, aki két dologról volt....
2026.02.23
Firenze önkormányzata bejelentette, hogy április elsejétől betiltja az elektromos rollerek bérlését....