Budapest

A fővárosi taxisok 10 százalékos tarifaemelést kezdeményeznek

2017.11.15.

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) a taxis szakmai szervezetekkel, érdekképviseletekkel, vállalkozásokkal egyeztetve 2018 január elsejétől 10 százalékos tarifaemelést kezdeményez a fővárosi önkormányzatnál - jelentette be Dudás Zoltán, a kamara közlekedési osztályának elnöke.

Emlékeztetett arra, hogy a főváros 2013-ban 280 forintban határozta meg a kilométerenkénti taxitarifát, és az elmúlt négy évben ezen a hatósági áron nem változtatott.

Dudás Zoltán az MTI-nek elmondta, hogy javaslatukról az egyeztetés megkezdődött a fővárosi önkormányzattal, a határidő szűkös, a tarifáról végül a fővárosi közgyűlés dönt. Javaslatuk elfogadása esetén a 10 százalékos tarifaemelkedés alapján 280 forintról 320 forintra emelkedne a kilométerenkénti fuvardíj, 70 forint helyett 80 forint lenne a várakozási díj, az alapdíj pedig 450 forintról 600 forintra nőne.

A BKIK közlekedési osztályának elnöke kifejtette, azért kezdeményezték a tarifaemelést, mert a taxis szolgáltatás iránt megnövekedett kereslet indokolná a létszám bővítését, új vállalkozások piacra lépését. A jövedelmezőség megtartása és további fejlesztések érdekében 10 százalékos tarifaemelést tartanak szükségesnek.

Krisán László, a BKIK elnöke a sajtótájékoztatón rámutatott arra, hogy a taxis társaságoknak is rentábilisnak kell lenniük a piacon, ezt a szektort is érinti a munkaerőhiány, a társaságok alacsony jövedelmezősége akadályozza a fejlesztéseket, a megfelelő minőségű szolgáltatást.

Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkára - akit a BKIK az átlátható taxis szabályozásért végzett szakmai munkájának elismeréseként a Taxi Expo ünnepségén Haltenberger Samu Díj elismerésben részesített - újságírói kérdésre válaszolva elmondta: a taxis szolgáltatás legutóbbi szabályozása elősegítette a szakma tisztulását, de továbbra is szükséges a közös fellépés a tisztességes vállalkozások érdekében.

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara ipari tagozata az idén hagyományteremtő szándékkal először rendezte meg a Taxi Expót. A rendezvény célja, hogy összehozza a személyfuvarozásban érdekelt szereplőket.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.02
A közép-kelet-európai (CEE) autópiac a várakozásoknál gyorsabb növekedést mutatott 2025-ben,....
2026.04.02
A floridai Kennedy Űrközpontból sikeresen felbocsátották az amerikai Hold-program, az Artemis II....
2026.04.02
Bár Szuzukában megvédte a sorozatban második házon belüli vereségét elszenvedő George Russellt,....
2026.04.02
Kápolna ismét a figyelem középpontjába került, ahol az Erdők Világnapja alkalmából rendezett....
2026.04.02
A gépjárműadó befizetésének határideje április 15., a több mint 3,5 millió érintett autósból....
2026.04.02
Repülőgépek ideiglenes kivonását mérlegeli a Lufthansa-csoport a közel-keleti konfliktus hatásai, a....
2026.04.02
Március 21-én, szombaton a „Losradeln" akcióval hivatalosan is elindult a kerékpáros szezon....
2026.04.02
Hét darab tisztán elektromos meghajtású mentőorvosi kocsi állt szolgálatba Magyarországon, újabb....
2026.04.02
Olykor igazi gyöngyszemre bukkanunk az interneten. Az alábbi eseten vérmérséklete szerint ki-ki....
2026.04.01
A cikk az autóversenyek kezdetének hangulatát idézi, amikor földutakon száguldoztak a járgányok....