VW

Genf: négy világpremier a VW-nél

2019.03.06.

A Volkswagen négy világpremierrel készült a genfi autószalonra. A négy kiemelt modell két témára helyezi a hangsúlyt: az elektromos mobilitásra és a teljesítményre.

Az ID. A BUGGY: a Volkswagen a moduláris elektromos hajtás mátrix (MEB) új oldalát mutatja be. A teljesen elektromos koncepcióautó purista kialakítása a hatvanas és hetvenes évek népszerű amerikai dűne-buggy-jának modern értelmezése.

A Passat 8. generációja: kényelmesebb, digitálisabb és technológiailag kifinomultabb, amely tartalmazza a legújabb márka-innovációkat. Egy példa erre a Travel Assist szolgáltatás, amely a Passatban tartja világpremierjét. Ez lesz az első olyan Volkswagen, amely ezzel a segédrendszerrel majdnem minden sebességgel (akár 210 km / h-ig) utazhat – részben automatizálva. A Passat másik új jellemzője a kapacitív kormánykerék. Ez észleli a vezető érintését, interaktív interfészt biztosítva az olyan rendszerekhez, mint a Travel Assist. A 30 milliomodik Passat tavasszal gördül le a szerelősorról. Ez teszi a legsikeresebb középkategóriás modellé világszerte.

A T-Roc R-rel a wolfsburgi autógyártó egy új, sportos csúcsmodellt mutat be Genfben a sikeres crossover termékcsaládjához. A Volkswagen R által kifejlesztett erőteljes jármű 4-hengeres TSI motorja 2,0 literes és a bevált TSI technológiával 221 kW/300 LE teljesítmény mellett 400 Nm nyomatékkal rendelkezik. A Volkswagen T-Roc R álló helyzetből 4,9 másodperc alatt gyorsul 100 km/h-ra, míg a végsebességét 250 km/h-ra korlátozták.

A Volkswagen még egy világpremiert tartott, mégpedig a Touareg V8 TDI-t. A 310 kW/421 lóerős TDI 900 Nm maximális nyomatékkal rendelkezik, és ezzel a legerősebb dízel SUV a német autógyártók termékei közül. A V6-os modellekhez hasonlóan az új V8 verzió is megfelel az Euro 6d-TEMP kibocsátási szabvány követelményeinek. A légrugózás a szériafelszereltség része, amely durva terepen is tökéletes kényelmet biztosít.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.14
Az autótulajdonosoknak érdemes már most felkészülni: február 1-jén kezdődik az új 2026-os autópálya....
2026.02.14
A fordulatos napon Kacuta Takamoto délután megelőzte toyotás csapattársát, Elfyn Evanst, és este 2,....
2026.02.13
Az európai verseny után német fölény a a világbajnoki döntőben.  ..
2026.02.13
A Mercedest vezető Kimi Antonelli autózta a leggyorsabb köridőt a bahreini Szahírban pénteken, a....
2026.02.13
Ausztriában 2025 végéig 438 gyorshajtó autóját foglalták le ideiglenesen. Nem világos, hogy ezek....
2026.02.13
Mesterséges intelligencia, adattudomány, programozás, nagy nyelvi modellek, gépi tanulás, ipari....
2026.02.13
Hatékonyabb szállítás vagy súlyos közlekedésbiztonsági visszalépés? Miközben az EU a teherfuvarozás....
2026.02.13
Hatliteres V12-es erőforrás-hálózatról tölthető hibrid rendszerrel megtámogatva: a modern autóipar....
2026.02.13
Erőszakos incidens történt a palma de mallorcai repülőtéren egy Madridba induló Ryanair-járatra....
2026.02.13
- Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a....