Forma-1 Magyar Nagydíj

Gyulay Zsolt: rengeteg forgatókönyv létezik a Magyar Nagydíjra

2020.04.11.

Rengeteg forgatókönyv létezik a Forma-1-es Magyar Nagydíjra vonatkozóan Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint.

"A jogtulajdonos Liberty Mediánál és nálunk is rengeteg forgatókönyv létezik, nem tudjuk, mikor cseng le a koronavírus-járvány, és persze vannak ma a világban fontosabb dolgok is a Forma-1-nél" - mondta pénteken az M4 csatornának a sportvezető. "A legutolsó információ az, hogy elhalasztották a Kanadai Nagydíjat is, így leghamarabb Franciaországban kezdődhetne meg az idény június végén. A Liberty Media 12-15 versenyt szeretne megrendezni, és óriási anyagi bukás lenne, ha nem lenne világbajnoki szezon" - idézi Gyulay szavait az MTI.

Az olimpiai bajnok kajakozó kifejtette, a magyarok egy platformon vannak az osztrákokkal és az angolokkal, rugalmasan állnak a rendezéshez időpont szempontjából is. Elmondta, dupla versenyrendezéssel egyelőre nem foglalkoznak, egy fordított vonalvezetésű pályát pedig nehezen tud elképzelni, erőltetett ötletnek tartja, mert a pályát minden szempontból meg kéne fordítani, és kérdéses, hogy engedélyezné-e ezt az FIA.

"A vállalatunk bevétele a Forma-1-es jegyeladásból és a pályahasznosításból származik, az évi 180-200 napból, amikor rendezvényeket, teszteket bonyolítunk le. Ez most behalt, mind a 24 dolgozónk home office-ban van, ugyanakkor a pályának, a vállalatnak és a promóternek is nagyobb biztonságot jelent, hogy a tulajdonos a magyar állam" - jelentette ki Gyulay Zsolt.

"Tavaly csúcsbevétel és telt ház volt a Magyar Nagydíjon, idén érzékenyen érint minket, ha vissza kell fizetni az eladott jegyeket, ezt még meglátjuk, van többek között zárt kapus forgatókönyv is a Libertynél. Utóbbi számunkra a legnagyobb 'bukta', mivel ki kell fizetni a jogdíjat, és állni kell az összes rendezési költséget. Ha van valami alku a jogtulajdonossal, ami enyhíti ezeket a költségeket, akkor természetesen így is meg lehet rendezni a Magyar Nagydíjat. Persze az is kérdés, hogy ha addigra javul a helyzet, és beengedik a szurkolókat, akkor hányan fognak eljönni. A világ nem lesz ugyanolyan, mint a vírus előtt" - tette hozzá, hangsúlyozva, hogy ameddig nem fújják le a versenyt, addig úgy készülnek, hogy odaállnak a rajthoz.

A Forma-1 71. idénye március közepén rajtolt volna Ausztráliában, de röviddel az első szabadedzés előtt törölték a teljes versenyhétvégét Melbourne-ben. Ezután sorrendben a bahreini, a vietnami, a kínai, a holland, a spanyol, a monacói, az azeri és a kanadai viadalt is törölték. Jelen állás szerint leghamarabb a június végére tervezett Francia Nagydíjjal kezdődhet a szezon, a Hungaroringen pedig a kiírás szerint augusztus 2-án kerül sor F1-es futamra.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.09
Az Audi 2026-ban egy igazán különleges évfordulót ünnepel: az öthengeres motorja 50. születésnapját....
2026.03.09
Az S&P (a korábbi Standard & Poor’s), azaz a világ egyik vezető pénzügyi információs és....
2026.03.09
Az ausztriai Steyr Automotive üzemében legördült a gyártósorról az első, Európában összeszerelt....
2026.03.09
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe....
2026.03.09
Látszólag a C10 kistestvére, a valóságban azonban egy teljesen más autót rejt a Leapmotor B10....
2026.03.09
Az Autós Nagykoalíció (ANK) a 2025/2026-os tanévben is meghirdette az autószerelő, autószerelő....
2026.03.09
Megrendülten tudatjuk, hogy életének 89. évében elhunyt dr. Katona András okleveles....
2026.03.09
A Toyota Motor Corporation a szupravezetés jelenségének autóipari alkalmazásán dolgozik. Az....
2026.03.09
A Blue Skies Space sikeresen elvégezte a „első fény” (“first light”) méréseket a Mauve segítségével....
2026.03.09
Egy ország, ahol a kerékpár identitás, most kénytelen kimondani: ami tegnap még szabadság volt, ma....