Ingolstadt

Ingolstadt, az Audi központja Németország legtermelékenyebb városa

2018.05.27.

Ingolstadt állítja elő a legnagyobb egy dolgozóra jutó termelési értéket Németországban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének tanulmánya szerint. Az egy dolgozóra jutó termelési érték Ingolstadtban 404 százaléka a németországi átlagnak.

A második helyen Wolfsburg áll 387 százalékkal, a harmadikon pedig München 376 százalékkal. Ludwigshafen és Bonn pedig a németországi átlag 294 százalékával a negyedik és az ötödik helyet foglalja el az egy dolgozóra jutó termelési érték rangsorában. Ingolstadt egyebek között az Audi, az Airbus haditechnikai részlege, valamint a Media Markt és a Saturn üzletláncok központja.

Wolfsburg a Volkswagen AG székhelye, München pedig a BMW-nek ad otthont. Ludwigshafenben székel a BASF vegyipari konszern, Bonn pedig a Deutsche Post DHL és a Deutsche Telekom cégek központja. Gabriel Felbermayr, a tanulmány társszerzője, az ifo világgazdasági elemzési központjának igazgatója szerint az egy dolgozóra jutó termelési érték mércéjével mérve már évek óta jelentős mértékben csökken a németországi régiók közötti egyenlőtlenség, mivel a nagy egy lakosra jutó bruttó hazai terméket (GDP) előállító régiókban az ingázók száma is magas.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.20
A BMW M3 Touring világpremierje után nem sokkal a BMW M Motorsport a modell versenypályára edzett....
2026.03.20
A BYD tárgyalásokat folytat arról, hogy csatlakozzon a Forma–1 mezőnyéhez, és olyan legendás....
2026.03.20
A FIAT az új benzines FIAT 600 manuális váltós változat bevezetésével bővíti a 600-as....
2026.03.20
Nézze meg a videót! ..
2026.03.20
A svájci légitársaság több mint háromszáz betervezett járatot töröl a 2026-os nyaralószezonban,....
2026.03.20
Változott a terv: augusztus 28-30-án rendezik meg a Diósgyőr-ralit az országos bajnokság idei....
2026.03.20
A tisztán elektromos EX60 modellel a Volvo Cars először ad ízelítőt alternatív hangvételű....
2026.03.20
Mi történik, ha az autóipar villámgyorsan dönt – de közben elfelejt rendszerekben gondolkodni?....
2026.03.20
A legendáknak élniük kell. Az autóipar éppen teljes átalakulásban van, de a kultikus modellek....
2026.03.20
Az új Opel Astra, az új GSE nagy teljesítményű sportautók, valamint további sikeres modellek és....