Beszállítók

Innovatív technológiák kifejlesztésén dolgozik a Borsodi Műhely

2013.07.22.

Innovatív hőkezelési és forgácsolási technológiák kifejlesztésére 387 millió forintos programot hajt végre a győri Borsodi Műhely Fémmegmunkáló Kft. A kutatási-fejlesztési projekthez 140 millió forint támogatást nyertek el a Gazdasági Operatív Programból – mondta Horváth Szabolcs stratégiai vezető az MTI-nek hétfőn.

Ismertetése szerint a légiipari beszállítóként is tevékenykedő vállalkozás – amely az idén 10 százalékkal tervezi meghaladni a tavalyi több mint másfél milliárd forintos árbevételét - versenyképességének megőrzéséhez és növeléséhez elengedhetetlennek tartja a légiiparral kapcsolatos fejlesztéseket. Most olyan innovatív technológiákon alapuló komplex szolgáltatások kikísérletezésén dolgoznak, amelyek segítségével lehetővé válik a különleges légiipari anyagok forgácsolása és hőkezelése az iparág által elvárt különösen magas minőségben. A fejlesztés során felhasználják azokat a tapasztalatokat, amelyeket autóipari beszállítóként nagypontosságú alkatrészek gyártása során szereztek – fűzte hozzá a stratégiai vezető.     

A gépalkatrész-tervezéssel és -gyártással, célgépek előállításával foglalkozó Borsodi Műhely Kft. világcégek és magyarországi nagyvállalatok beszállítója.
    

Fő megrendelője egyebek között az Opel magyarországi gyára, a továbbá a kuplunggyártó Luk, az elektronikai alkatrész gyártó TDK-Epcos. A légiipari megrendelők kilétéről nem beszélt a stratégiai igazgató mondván, a szerződés szigorú titoktartásra kötelezi a kft.-t. A vállalkozás három telephelyén – a győri, a kisújszállási és a szombathelyi üzemben - összesen 150 munkatársnak ad munkát. Emellett nagy hangsúlyt helyez a szakmunkás-képzésre. Jelenleg húsz tanulót foglalkoztat.

MTI
 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.09
Még nagyobb biztonság, még több vezetési élmény, így jellemezhetnénk a Bosch szolgáltatását, amely....
2026.06.09
A New York-i közlekedési hivatal egy 2023-as kísérlet után mintegy 100 csomópontra bővíti....
2026.06.09
Ami a mesterséges intelligenciához kapcsolódó szabadalmi bejegyzések számát illeti, a Toyota teljes....
2026.06.09
Harmadik alkalommal rendezik meg június 12-14. között az Országos Kamionos Találkozót a békéscsabai....
2026.06.09
A BMW Group és a Mistral AI közösen dolgozik az új modellek ütközésszimulációjában alkalmazott....
2026.06.09
Júniusban mutatják be a Peaq-et, a csehek új zászlóshajóját.   ..
2026.06.09
Elsőként a diszkont légicégek közül a Wizz Air fokozatosan elérhetővé teszi flottáján a Starlink....
2026.06.09
Dupla győzelemmel zárta a Supermoto-világbajnokság futamainak keretén belül zajló SM junior Európa-....
2026.06.09
Mintegy tíz új modellnévre adott be kérelmet az olasz szabadalmi irodához a Ferrari, ebből pedig....
2026.06.09
Az elektromos rollerek használatának hivatalos szabályozására és a járművek felelősségteljes....