Aston Martin DBX

Izmosabb lett az F1 Medical Car

2023.04.23.

Nem mindegy, hogy 007, vagy 707, bár mindkettő az Aston Martinhoz köthető, utóbbi ráadásul épp orvosi autó szerepkört tölt be a Forma-1-ben.

Feltűnt az év első futamán, hogy mintha még izmosabb lenne a Medical Car, ami őrzi a Forma-1-es pilóták éppségét a versenyek alatt? Nos, ez nem véletlen. Idén ugyanis az alap Aston Martin DBX-et leváltotta a még erősebb DBX707, a brit SUV különleges szériája, ami – nevéhez hűen – 707 lóerőt csikar ki a Mercedes-AMG V8-as motorjából, hogy még inkább semmissé tegyék a súlytöbbletet és az emelt hasmagasságot. Sok érdekes Safety és Medical autója volt már a Forma-1-nek, de ez egészen biztosan a legkülönlegesebbek között fog szerepelni a történelem könyvekben.

Ahogy azt megszokhattuk, a DBX707 is a versenyautók különleges zöld színárnyalatát viseli, némi lime-mal megtörve a lökhárítókon. Speciális feladatai elvégézéhez kapott egy fényhidat a tetőre, odabent pedig néhány tűzoltókészüléket, orvosi eszközöket és egy defibrillátort is cipel. Mivel versenypályán, élesben használják, ezért természetesen igazi kagylóüléseket kap, hatpontos biztonsági övekkel, és egy kommunikációs rendszert, ami egyenesen a versenyirányításhoz van becsatornázva. Minden biometrikus és verseny adat azonnal az orvosok rendelkezésére áll a Medical Carban. Noha azt kívánjuk, hogy minél kevesebbet kelljen látnunk az idei évben, azért ennél menőbb orvosi autója ritkán volt a Forma-1-nek.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.05
A győri Széchenyi István Egyetem AI- és Jövőstratégiák Központjának friss felmérése szerint az....
2026.07.05
Van két hasonló, az elsőbbséget útszűkületben szabályozó tábla, amit rengeteg sofőr kever össze,....
2026.07.05
Újabb nemzetközi sikert ért el a Széchenyi István Egyetem Formula Student verseny csapata: az....
2026.07.05
Andrej Kiska a közösségi oldalán közzétett bejegyzésben számolt be arról, hogy kerékpározás közben....
2026.07.05
Július 1-jétől Bécsben az eddigi, régi papíralapú parkolójegyek érvényüket vesztik, és a parkolási....
2026.07.04
Az autóversenyzők sem próféták saját hazájukban, több magyar pilóta külföldön lett sikeres. ..
2026.07.04
A világbajnoki összetettben élen álló Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a....
2026.07.04
Nálunk miért nincs ekkora szabadság?   ..
2026.07.04
A Citigo elektromos lecserélése még éveket kell várni, ezért az indiai piacon forgalmazott Kylaq....
2026.07.04
Összesen két hétig, mintegy ezerötszáz kilométeren át volt a társam az Év Magyar Autója versenyben....