MÁV-Csoport

Jogi és rendőri védelmet kér a MÁV az utasok egyre durvább utastámadásai ellen

2025.04.28.

Megelégelték a vasutasoknak a rendszeres bántalmazást, határozott jogi és erős rendőri védelmet követelnek az utasok egyre durvább támadásai ellen - közölte a Vasutasok Szakszervezete a napokban az MTI-vel.

A közlemény szerint a Vasutasok Szakszervezete levélben emlékezteti Lázár János minisztert: februárban megígérte, komolyan megvizsgálja a vasutasok hatékony védelmének a lehetőségét.

Az érdekvédelmi szervezet elvárja, hogy a jogalkotók kezdjenek komolyan foglalkozni az egyre veszélyesebb jelenség megállításával és megtorlásával, a szükséges jogalkotási lehetőségre Tuzson Bence igazságügyi minisztert is emlékeztette a szakszervezet.

Illusztráció: MTI/Máthé Zoltán

Azt írták, hogy egyre több és egyre súlyosabb atrocitás, tettleges és verbális támadás éri a munkájukat végző vasutasokat, a szakszervezet elítéli a tetteseket, de nincs más eszköze a sértettek védelmére, mint visszatérően kérni, követelni egy, a jelenleginél lényegesen hatékonyabb védelmet.

Meleg János, a Vasutasok Szakszervezetének elnöke szerint a helyzet nemcsak végtelenül elkeserítő, hanem egyre veszélyesebb is. Az elnök felidézte a közelmúltban történt egyik esetet, ami a közvéleményt is felháborította: egy jegy nélküli utas étellel leöntötte, majd többször megrúgta, ököllel ütötte a jegyvizsgálót, aki a munkáját végezve menetjegy váltásra szólított fel őt; a megtámadott vasutas súlyos sérüléseket szenvedett.

A szervezet elnöke éppen ezért levélben emlékezteti Lázár János építési és közlekedési minisztert, hogy ez év februárjában megígérte, megvizsgálja a lehetőséget, hogyan lehetne megerősíteni a vasutasok rendőri védelmét.

Az ígéret óta eltelt jó néhány hét elég lett volna arra, hogy elkészüljön az intézkedési terv, amely végre valódi garanciát nyújt arra, hogy az április 15-én történtekhez hasonló esetek többé sehol ne fordulhassanak elő - vélte az elnök.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.18
A NiT Hungary a legfrissebb ágazati elemzés, a DigiLog Consulting KFX jelentése alapján felhívja a....
2026.02.18
Az MGS5 EV bekerült Európa egyik legfontosabb autós megmérettetésének döntőjébe, és idén a közönség....
2026.02.18
Alapfelszereltségként hirdetett, havi fizetős szolgáltatások.     ..
2026.02.18
Ma ünnepeljük vállalatunk 33. születésnapját – több mint három évtizednyi innováció, fejlődés és....
2026.02.18
A zalaegerszegi ZalaZone járműipari tesztpálya ma már nemcsak ipari fejlesztések, hanem....
2026.02.18
A használt autók továbbra is kulcsszerepet játszanak Szlovákiában, mivel az új járművek sok vásárló....
2026.02.18
Burgenland tartományi fővárosa 2040-re klímasemlegessé szeretne válni. A folyamatra kidolgozott....
2026.02.17
A Budapest-Bamako ralin negyedik helyezett ZalaZONE Off-road Team által gyűjtött tapasztalatok....
2026.02.17
Hihetetlen arzenállal indult és rekorddal zárult a világ első maratoni autóstúrája. ..
2026.02.17
Egy megye, egy hét, ezer megcsípett gyorshajtó. Közlekedésrendészeti „eredmények” Bács-Kiskun....