Kiss Norbert

Kamion Eb - Címét megvédve negyedszer Európa-bajnok Kiss Norbert

2022.09.25.

Kontinensbajnoki címét megvédve negyedszer lett Európa-bajnok vasárnap Kiss Norbert, a Révész Racing versenyzője a gyorsasági kamion Eb utolsó előtti, franciaországi fordulójának harmadik futamát megnyerve - írja az MTI.

A 37 éves szombathelyi pilóta a pole pozícióból startolt, és csak azért nem aratott rajt-cél győzelmet Le Mans-ban, mert az első másfél körben a hatszoros Eb-győztes német Jochen Hahn maga mögött tudta tartani.

(Fotó: Márti Bóta Photography)

Kiss mögött Hahn lett a második a viadalon, de az összetettben a magyar versenyző előnye már 85 pont, a hátralévő versenyeken pedig legfeljebb 70 szerezhető.

Kiss 2014 és 2015, valamint tavaly után negyedszer lett Eb-győztes a kamionosok között, ezzel a szakági örökranglistán már csak Hahn előzi meg.

A kamion Eb idei utolsó előtti versenyhétvégéje késő délután zárul egy újabb futammal.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.04
Átmenetileg csökkentette az elektromos autóbuszok futásteljesítményét a veszprémi közösségi....
2026.08.04
Az olasz statisztikai hivatal közlése szerint 2025-ben a közúti balesetek áldozatainak száma 5,3%-....
2026.08.03
10 éves, 190.000 km-es Dacia Logan 1.2 ..
2026.08.03
Kínában már debütált a tech fókuszú XPeng új modell családja egy felső-középkategóriás szedánnal,....
2026.08.03
Több nagy energiaigényű vállalat, köztük az ország két autógyára leállította termelését,....
2026.08.03
Sami Pajari rögtön a lettországi sikere után újra a dobogó tetejére állhatott Finnországban, és....
2026.08.03
Az Automobili Lamborghini Francesco Miliciát nevezte ki új marketingigazgatójának. Christian Mastro....
2026.08.03
Tizenkettedik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót augusztus 5. és 9. között....
2026.08.03
Elindult a megújult Mol Bubi közbringarendszer hétfőn Budapesten, a korábbinál nagyobb flottában....
2026.08.03
Az Autós Nagykoalíció (ANK) nyolcadik alkalommal hirdette meg az Év Magyar Autója versenyt,....