buszsáv

Két nap, 88 szabálysértés a budapesti buszsávokban

2020.10.21.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a Budapesti Közlekedési Központtal közösen tartott sajtótájékoztatót a buszsávok ellenőrzéséről.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztálya az elmúlt időszak tapasztalatai és a Budapesti Közlekedési Központ jelzése alapján akciósorozatot tartott a fővárosban a buszsávokban szabálytalanul közlekedő és parkoló járművek kiszűrésére. A buszsávot szabálytalanul használó járművezetők akadályozzák menetrend szerint közlekedő autóbuszok és trolibuszok haladását, ezzel sokszor indokolatlan sávváltásra kényszerítve a buszvezetőket. 
 
Képünk illusztráció!
A közlekedési rendőrök a Fővárosi Rendészeti Igazgatóság munkatársaival közösen végrehajtott akcióban két nap alatt 88 szabálytalanságot észleltek; a rendőrök 81 esetben helyszíni bírságot, 7 esetben szabálysértési feljelentést tettek a gépjárművezetők ellen. A járőröknek kétszer a szabálytalanul leparkolt gépkocsik elszállítására is intézkedniük kellett.
 
A Budapesti Rendőr-főkapitányság az ellenőrzéseket a főváros főbb közútjain folyamatosan végzi, a szabálytalanul közlekedőkkel szemben intézkednek.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.05
A BYD új csúcsmodellje, a Yangwang U9 Xtreme minden eddigi rekordot megdöntött a márka történetében....
2026.05.05
Tragédiával végződött a szombati traktorfelvonulás Prága mellett. Az úgynevezett traktorfesztiválon....
2026.05.05
Visszatér a magyar piacra a Mazda egyik legsikeresebb autója. A Mazda CX-5 szabadidő-autó harmadik....
2026.05.05
Az SK On, a világ egyik vezető akkumulátorgyártója, áttörést ért el a szilíciumanódos szilárdtest-....
2026.05.05
A Geely közismerten nem csupán a részben vagy teljesen elektromos (öntöltő hibrid, plug-in hibrid....
2026.05.05
A Toyota megint olyat húzott, amire senki sem számított: fogta a Toyota Crown szuperkényelmes....
2026.05.05
A négykarikás márka átalakulása a száguldó cirkusz betétfutamaival párhuzamosan, a helyszínen is....
2026.05.05
Az ICDP frissítette a Top 300 európai kereskedőcsoport-rangsorát a 2024-es adatokkal. A kép....
2026.05.05
Sok izgalmas autót, rengeteg tesztet és szoros küzdelmet hozott az Év Magyar Autója verseny hetedik....
2026.05.05
A Kiel-i Világgazdasági Intézet (IFW) becslése szerint a Donald Trump által belengetett, az Európai....