balesetek

Kétórás plusz menetidő, 16 kilométeres torlódás a délutáni csúcsban

2025.04.17.

Balesetek és útépítések nehezítik a közlekedést országszerte ezen a nyárias csütörtök délután.

Az M3-as autópályán, Kerekharaszt térségében az 51-es km-nél, Vásárosnamény felé korábban baleset történt, ott pályazár már megszűnt. Vásárosnamény felé jelentős, 15-16 km-es torlódás alakult ki, az M31-estől Bagig áll a sor, akár 1,5-2 óra is lehet a plusz menetidő, érdemes a Valkó-Tura-Hatvan útvonalat választani, mivel a 3-as főút is "elesett".

A MÁV Csoport a balesetek kapcsán kiadott közleményében jelezte, hogy az M3-as autópályán terelve, hosszabb menetidővel közlekednek Bag és Aszód között a buszjáratok.

"A Budapestről 13.45-kor Kékestetőre elindult 1045-ös vonalszámú, a Budapestről 13.45-kor Hatvanba elindult 414-es, a Budapestről 13.40-kor Salgótarjánba elindult 1020-as és a Budapestről 13.35-kor Egerbe elindult 1054-es buszjáratok 30-45 perces késéssel közlekednek" – részletezték, megjegyezve: az egyéb érintett buszok Gödöllőtől terelve közlekednek.

Felhívták a figyelmet arra is, hogy mindkét irányban a Budapest, illetve Eger, Gyöngyös felé közlekedő vonatokat ajánlják, amelyeken elfogadják a buszjegyeket is.

Az M1-es autópályán, a Tatabánya-Centrum és a Komárom/Kisbér csomópont között is útépítés zajlik. A 74-es és a 65-ös km között a Budapest felé vezető oldalon dolgoznak, a külső és a leállósávot lezárták. A forgalom a belső sávon és az ellenkező oldal belső sávján halad. Az építési szakaszon 4-5 km hosszan torlódnak a járművek annak ellenére, hogy mindkét irányban két sáv járható. Oka az erős tranzitforgalom.

Az ellenkező oldalon, Hegyeshalom felé Budaörs térségében, az M0-s autóút csomópontja előtt három személyautó karambolozott. A külső sáv zárása mellett zajlik a helyszínelés.

A 8-as főúton, Duka és Jánosháza között a 117-es km-nél lévő 84-es főúti körforgalmú  csomópontban kigyulladt egy teherautó. Az oltás és a műszaki mentés miatt a főutat lezárták, kerülni a Jánosháza-Kissomlyó-Duka útvonalon lehet.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.15
115 évvel ezelőtt, 1910. augusztus 1-én a ma Horvátországhoz, akkoriban a Magyar Királyság Zágráb....
2025.12.15
A mobilitási technológiák területén globális vezetőnek számító LG Electronics (LG) a 2026-os CES....
2025.12.15
A Pirelli mérnökei két új, nagy teljesítményű abroncsot mutattak be, amelyeket kifejezetten a....
2025.12.15
Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács hétfőn Budapesten, testület egyebek mellett....
2025.12.15
Együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem és a BYD Auto Hungary Kft., amely új....
2025.12.15
Kartellezés miatt bírságolta meg a Rombat SA román autóipari céget az Európai Bizottság - írta az....
2025.12.15
A politikusasszony első új autója volt az 1991-es Supra 2.5 GT Twin-Turbo Limited, amelyet ma már....
2025.12.15
Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és....
2025.12.15
A Toyota Európa kínálatában jelenleg 3 plug-in hibrid elektromos (C-HR, RAV4, Prius) és 6....
2025.12.15
A járműkommunikáció jövője már láthatáron van, de a világ nagy része még nem áll készen a teljes....