Forma-1

Kilenc év után újra pole-ban Räikkönen

2017.05.27.

A Ferrarival versenyző Kimi Räikkönen nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzését, így ő rajtolhat az élről a vasárnapi futamon.

A 37 éves finn versenyzőnek ez pályafutása 17. pole pozíciója. Legutóbb 128 futammal ezelőtt, a 2008-as Francia Nagydíjon indulhatott az első rajtkockából – írta az MTI.

Räikkönen mögött csapattársa, a világbajnoki pontversenyben vezető német Sebastian Vettel végzett másodikként, míg a harmadik helyről Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája rajtolhat. A háromszoros világbajnok brit Lewis Hamilton az időmérő második szakaszában búcsúzott, és csak a 14. helyről vághat majd neki a futamnak.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.05
A Kiel-i Világgazdasági Intézet (IFW) becslése szerint a Donald Trump által belengetett, az Európai....
2026.05.05
Az MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártásának előkészítésének részeként az Audi Hungaria célzottan....
2026.05.05
Nő a munkanélküliség Ausztriában, amely különösen a nőket érinti – írja az orf.at.   ..
2026.05.04
Világpremierként mutatkozott be a szalonon a „Galaxy Light” második generációs koncepciómodell,....
2026.05.04
Egy szívvel és hosszú távú elkötelezettséggel teli környezetvédelmi nevelési projekt: A fiatal....
2026.05.04
Preventív pályakarbantartás kezdődött hétfőn a debreceni repülőtéren, ezért délután 13.45 órától....
2026.05.04
 Nem először és nagy valószínűséggel nem is utoljára.   ..
2026.05.04
Egy kamion fékezés és korrigálás nélkül letér az autópályáról – de nem a pihenő lehajtóján, hanem....
2026.05.04
Több mint félszáz cég képviseltette magát az Szegedi Tudományegyetem Tavaszi Állásbörzéjén, a....
2026.05.04
Az új generáció nemcsak technikailag, hanem formailag is szakít a több mint két évtizede megszokott....