útzár

Korlátozták a kamionok közlekedését az erős havazás miatt Kárpátalján

2017.01.13.

Az intenzív havazás miatt három főutat ideiglenesen lezártak a kamionforgalom előtt a közlekedési hatóságok péntek déltől Kárpátalján, a korlátozás az időjárási viszonyok normalizálódásáig marad érvényben - adta hírül a Kárpátalja megyei állami közigazgatási hivatal sajtószolgálata.

A közlemény szerint a péntek délelőtti erős havazás következtében jelentős mértékben megnehezült a nagy teherjárművek közlekedése az emelkedőkön, hegyi szerpentineken és hágókon. Az elakadt járművek miatt torlódások alakultak ki az egyébként is nehezen járható utakon. A katasztrófaelhárítás vontatói nem győzik biztonságos helyre vontatni a hóban rekedt kamionokat, a feltorlódott gépkocsik pedig akadályozzák az utak szórását.

A folyamatosan romló közlekedési feltételek miatt péntek déltől három főútvonalat ideiglenesen lezártak a kamionok és nehéz teherjárművek előtt. Így tilos a kamionok közlekedése a Csap-Kijev autóútnak az ukrán-magyar határt a Vereckei-hágóval összekötő szakaszán, a Munkács-Rohatin-Lemberg (Lviv) főúton és az Ungvárt elkerülő úton az ukrán-szlovák határ irányában.

A közlekedési rendőröket arra utasították, hogy állítsák meg a kamionokat, és kísérjék őket parkolóhelyekre. A forgalomkorlátozás az időjárási viszonyok normalizálódásáig marad érvényben Kárpátalján. 

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.03
Messze túljegyezték a cseh hadigyártó CSG csoport január végi részvénykibocsátását az amszterdami....
2026.02.03
Kína 2027. január 1-jétől betiltja a rejtett, elektronikus működtetésű autókilincsek alkalmazását a....
2026.02.03
Csodákra képes egy porszívógyártó, ha átnyargal az autóiparba: olyan autót alkot, amely....
2026.02.03
A vezetéstől kétszer eltiltott ittas sofőrt igazoltattak a szekszárdi egyenruhások – írta a Tolna....
2026.02.03
2025-ben érkezett az egykori Renault 5 újkori, ezúttal csakis elektromos utódja. Alighogy jött,....
2026.02.03
A Sant’Agata Bolognese-i márka folytatja növekedését: 2025-ben történelmi rekordot ért el 10.747....
2026.02.03
A roncsot kerülgette mindenki, de csak egy autós állt meg segíteni. ..
2026.02.03
Januárban 33,5 százalékkal kevesebb személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint egy....
2026.02.03
Sok helyen kaotikus a helyzet az utakon az Útinform jelentése alapján. Balesetek, lerobbanások,....
2026.02.03
2026-ban London lehet az első európai nagyváros, ahol az önvezető taxik nem csupán kísérleti....