bírásg
Olaszország közlekedése igazán lenyűgöző. Bár a kaotikus jobban illene az utakon tapasztalható látványos összevisszaságra, de aki a túlszabályozott életet kevésbé és a kavalkádot jobban bírja, az örömét lelheti ennek a csizma által határolt szárazföldnek a sztrádáin.
Körülbelül ez él a köztudatban és igazán nem bírálható az, aki meg van győződve arról, hogy itt a közlekedésrendészet elsősorban azért van, hogy feldobja a túlfilterezett élményű utcaképet, ami sajátja majd’ minden olasz településnek. Ami azt illeti, a rendfenntartók az Armani uniformisukban tényleg képeslapra (értsd: mobilfotó-megosztásra) kívánkoznak, de a látszat csal, ezek a szép szál legények kőkeményen tudnak büntetni.
reddit.com
Például azért, ha valaki a piros lámpánál az első kerékkel rácsúszik a fehér vonalra. És Olaszországban jó széles ez a vonal, nem nehéz átlépni a határt akkor sem, ha a delikvensnek eszében sincs áthajtani a tiloson, csak éppen pár centivel rálóg arra az átkozott vonalra, jön a többszáz (!) eurós büntetés. (Személyes tapasztalás…)
Autóúton a 3 (három!) km/órás sebességtúllépésért is kapható hatvan eurós büntetés. (Személyes tapasztalás…)
Hasonlóan bosszantó élményben volt része egy barátomnak, aki puszta figyelmetlenségből a szicíliai nyaraláson egy üdülőövezet utcácskájába behajtott a tilos tábla ellenére, aztán pár méter után korrigált és visszatolatott az egyébként néptelen utcán, de a kamera rögzítette a manővert és paff, fizethette a bírságot – és igen könnyen elérte őt az olasz hatóság Magyarországon.
sicurauto.it
Persze, ezeket a pontokat konkrétan szabályozza a törvény, a rendőrök csak a feladatukat végzik. De azért van az itteni KRESZ-ben pár furcsaság. Az egyikre világított rá Salvini. Az infrastrukturális és közlekedési miniszter azt mondta: „A büntetéseknél a rendőröknek a józan eszüket kellene használniuk”.
larepubblica.it
Arra a törvénypontra utalt, mely kimondja, hogy „míg a jármű parkol, tilos a motort járatni az autóban lévő légkondicionáló használata céljából, a szabálysértés 223-tól 444 euróig terjedő pénzbírságot von maga után”.
Az utóbbi időben sokan tiltakoztak és írtak a Közlekedési Minisztériumnak ezen törvénykezés szerintük jogtalan alkalmazása és a különleges helyzetek figyelembe nem vétele miatt és feltették a költői kérdést, hogy ugyan milyen jelentősége lehet a globális felmelegedésnek és a környezetszennyezésnek a perzselő levegővel szemben?
A panaszokra reagált Matteo Salvini azzal, hogy felkérte a rendőröket: alkalmazzák a józan észt a közúti törvénykönyvvel kapcsolatban, amely súlyos bírságokat ír elő azokra az autósokra, akik parkoló járművükben a légkondicionáló rendszer működtetése érdekében a motort bekapcsolva hagyják.
it.motor1.com
"Gondoljunk a gyermekes vagy idős családokra. A szabályokat alkalmazni kell, de józan ésszel és a fejünket használva" - mondta a miniszter.
Forrás: larepubblica.it