AMTS

Krisz rávette a sulit, hogy idén az egész osztály mehessen az UNIX-AMTS Autó, Motor és Tuning Show-ra

2024.02.15.

Gilyén Krisztián, vagy ahogy barátai szólítják, Krisz, még csak 11 éves, de az autósport és az állatvédelem iránt érdeklődők számára már ismerősen csenghet a neve: fiatal kora ellenére már szimulátor kamion Európa bajnok, és német bajnok, de több dobogós helyet is szerzett már nemzetközi márkakupában, jelenleg pedig - Kiss Norbi csapattársaként -  párhuzamosan versenyez az idei virtuális Kamion EB-n egy MAN-el, és egy globális túraautó bajnokságban Toyota Suprával.

Emellett Krisz, Kiss Norbi kápolnai  Macskaárvaházának egyik legaktívabb önkéntese, a tanuláson és a szimulátorversenyzésen kívül rengeteg időt fordít állatmentésre és saját mentett cicáinak, Bajnoknak és Mázlinak a gondozására is. 
Krisz múlt évben a Can-Am hazai importőrének, a Jet Power Hungary Kft-nek a vendégeként már kint járt a Tuning Show-n, ami lenyűgözte, ezért most úgy döntött, idén szeretné osztálytársaival is megosztani ezt a különleges élményt. Szülei segítségével felvette a kapcsolatot sulija, a Zuglói Jókai Okos Iskola vezetőivel, akik nagyon jó fej módon álltak a különleges technika órának is beillő, UNIX-AMTS Autó, Motor és Tuning Show látogatáshoz, annál is inkább, mert Krisz zuglói sulija és a Hungexpó, légvonalban rendkívül közel vannak egymáshoz.
- Természetesen idén Krisz osztálytársait is vendégül látjuk a standunkon, hiszen ennél jobb technika órát keresve sem találhatnának - fogalmazott Tóth Árpád a Jet Power Hungary (www.jetpower.hu)  kereskedelmi igazgatója, aki elmondta: úgy tűnik Krisz és osztálytársai az elsők között lesznek, akik tehetnek egy üléspróbát a világ legerősebb és legkorszerűbb homokfutója, a Can-Am Maverick Xrs DTC Smart Shox (www.brp.com) volánja mögött.
 Tóth Árpád hozzátette: fontosnak tarja, hogy a mai tizenévesek számára is átélhető élmények maradjanak a valódi gépek, amelyek generációk óta a vágy tárgyaivá váltak minden fiatal, és ma már nem csak a fiúk, de a lányok számára is.Tóth Árpád szerint az autóversenyzés élménye talán reprodukálható a virtuális térben, de egy jet-ski-zés egy Sea-Doo sporthajóval, vagy egy ugratás a Can-Am Maverick-el mindig is megmarad a valódi világ különleges élménye. A kereskedelmi igazgató hozzátette: az üléspróbán kívül igyekeznek majd a gyermekek minden kérdésére választ adni, és egy kis BRP-s ajándékkal is kedveskednek majd Krisz Jókai Sulis osztálytársainak, akiknek természetesen a szüleit is szívesen látják az UNIX-AMTS Autó,Motor és Tuning Show-n március 22 és 24 között a budapesti Hungexpón a Jet Power Hungary standján. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.07
A baleset-megelőzés jegyében adtak át február 5-én egy különleges installációt Sátoraljaújhely....
2026.02.07
Mostanra már minden motorkerékpár a hosszú téli álmát alussza, és nem is nagyon kerül elő az első....
2026.02.07
Súlyos szabálytalanságokat rögzített a rendőrség kamerás drónja a városban. ..
2026.02.07
Még tovább emelik a kátyúzási kapacitást; hétvégén és éjszaka is dolgoznak a szakemberek, mivel az....
2026.02.07
Nem feltétlenül erre gondolnak, amikor azt mondják, hogy a legjobbtól nem ciki lesni. ..
2026.02.06
A Vespa 946 a Ló Évének szentelt különleges változat. Pej színű festéssel és lovas nyergek ihlette....
2026.02.06
A rendőrök a DELTA Program keretében egy debreceni autókereskedés bezáratására intézkedtek - írja a....
2026.02.06
Nemzetbiztonsági veszély fenyeget?   ..
2026.02.06
A CATL és a Changan Automobile a világ első, sorozatgyártásra szánt, nátriumion-akkumulátorral....
2026.02.06
Miért mondják ránk emberekre, hogy kíváncsi természetűek vagyunk? Nos, a mai napig keressük az örök....