útinformáció

Különös járműszerelvények nehezíthetik ma a közlekedők dolgát

2023.05.25.

Balesetek, torlódások, rendkívüli közlekedési események az Útinform jelentéséből, amelyből kiderül többek között az is: lesz, ahol majd az autósoknak megkülönböztető jelzés nélküli barnakőszén szállítmányokra kell ügyelniük.

A 7-es főúton, Székesfehérvár határában a 61-es km-nél a városközpont irányban egy műszaki hibás személyautó okoz forgalmi akadályt, illetve útszűkületet, ezért fokozott figyelemmel közlekedjenek!

A 42-es főúton, Berettyóújfalu elkerülő szakaszán egy kamion gyalogost gázolt. A 42-es km-nél félpályás korlátozás van érvényben.

Baleset történt Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, Kánó és Felsőtelekes közötti úton. Letért az útról és fának csapódott egy személyautó. Mind a két irányból csak nagy kerülővel lehet továbbhaladni. Rudabánya és Ragály felé lehet kerülni.

  • Élénkül a forgalomban a főváros irányába, többek között:
  • az M3-as autópályán az M0-s autóúti csomóponttól befelé
  • a 10-es főúton, a solymári körforgalomtól befelé haladva
  • a 11-es főúton, a Leányfalu és Budakalász közötti szakaszon
  • a 31-esen Mende és Maglód térségében
  • az 51-es főúton, Dunaharasztinál.

Az M1-es autópályán Hegyeshalom felé, Budaörs határában a 14-es és a 16-os km között a külső sávot elkerítették a járművek elől aszfaltozás miatt. De a Tópark lehajtó, majd az 1-es főúti kihajtó, és az M0-s autóúti kijárat is használható marad. Fontos információ az M0-s autóútra tartóknak, hogy a terelés elején maradjanak a belső sávban.

Este 22:00 óráig a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Felsőnyárád–Ormosbányáról több alkalommal, megkülönböztető jelzés nélküli barnakőszén szállítmányok közlekednek Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és Csongrád-Csanád vármegyék főútjain. Kérjük, hogy az arra közlekedők fokozott figyelemmel és türelemmel közlekedjenek! Kérjük, hogy kellő óvatossággal közelítsék meg a szállítmányokat, ezzel is segítve azok biztonságos és folyamatos haladását! – írta az Útinform.

A magyar-román határszakaszon, az M43-as autópályán a Csanádpalota határátlépő előtt, az erős tranzitforgalom miatt 5 km-es a kilépő kamionsor.

Előzetes: Az ünnepi kamiontilalom 05.28-án vasárnap 6.00-22.00 óráig tart, majd 05.29-én ugyancsak 6.00-22.00-ig lesz érvényben!

Az M31-es autópályán, az M0-s autóút felé vezető oldalon, Nagytarcsa térségében dilatációs szerkezetet javítanak. Az 2-es és a 1-es km között csak a belső sáv járható.

Az M1-es autópályán Győr elkerülő szakaszán a Rába híd felújításán dolgoznak, a 123-as és a 129-es km között, a Hegyeshalom felé vezető oldalon a külső és a leállósávot lezárták. A forgalom a belső sávon, illetve az ellenkező, Budapest felé vezető oldal belső sávján halad. A főváros irányába a külső és a leálló sáv használható.

Kicsit távolabb szintén a Hegyeshalom felé vezető oldalon a 139-es és 141-es km között aszfaltozási munka miatt lezárták a külső sávot. Torlódik a forgalom.

Jelentős forgalomtereléssel járó munka folyik a magyar-szlovák határszakaszon, a 14-es főúton a Vámosszabadi határátkelőhelynél, a Medve-híd szlovákiai oldalán. A munkavégzés miatt a 3,5 tonna össztömeget meghaladó tehergépjárművek nem hajthatnak át a hídon, nekik kijelölt terelőúton, a 13-as főúti monostori határhíd felé kell kerülőt tenni!

Aszfaltozási munkákat végeznek a fővárosban, a XI. kerületi Repülőtéri út Kőérberki út és a MOL benzinkút közötti szakaszán. A kivitelezés idejére, hétköznap reggel 9.00 óra és 15.00 óra között ill. hétvégén reggel 7.00 és 17.00 óra között csak a közösségi közlekedés (BKK) járatai haladhatnak el a munkaterület mellett.

A közúti közlekedés egyéb járművei ebben az időszakban nem tudnak áthajtani, ezért kerülni a Kőérberki út- Egér út- M1/M7-es autópálya közös szakasza útvonal javasolt.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.25
A méregdrága GTD motorját kapja meg a Dark Horse SC, mégis sokkal olcsóbb lesz. ..
2026.01.25
A svéd pilóta megőrizte higgadtságát a nehéz utolsó napon, és ezzel a rali-világbajnokság....
2026.01.25
Ma már szinte magától értetődő, hogy a leghosszabb múltra visszatekintő patinás autógyártók is....
2026.01.25
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe:Látom szomszéd, hóesésben autóztál. ..
2026.01.25
Érdemes középtávon áttekinteni a VW-csoport EV modelljeinek fejlődését, egyébként nem csak a jobb....
2026.01.25
A Raval az elektromos városi járműcsalád elsőként bemutatott tagja – egy Martorellből irányított,....
2026.01.25
Jól indul az év a Volkswagen vásárlói számára. A márka folytatja elektromos modelljeinek tavaly....
2026.01.25
Tavaly forgalomba állt az első 400 autóbusz, 2026-ban március végégig újabb 120 modern jármű áll....
2026.01.25
A Volkswagen-csoport csak akkor tud érdemben további amerikai beruházásokról dönteni - beleértve a....
2026.01.25
Az elmúlt hetek fagyos időjárása miatt megszaporodhatnak a kátyúk az utakon, Tóbiás és Balambér....