közlekedés

Lázár: autópályatervek 2020-ra és az autóhitelesek jövője

2014.03.22.

A középtávú elképzelések között szerepel, hogy Debrecent négysávos autóút kösse össze Szegeddel – a devizás autóhiteleseket pedig menteni kell.

– A kormány által tárgyalt nemzeti közlekedési stratégia alapján az Európai Unió támogatásával 2014 és 2020 között az autópályákat el kell vinni a határig, a Kárpát-medence magyarsága felé – mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár pénteken Hódmezővásárhelyen. Kassa irányába ki kell alakítani az M3-as autópálya összeköttetését a Felvidékkel – kezdte a felsorolást a fideszes politikus a Nyugdíjas Lakóparkban rendezett lakossági fórumán mintegy százötven embere előtt.

Az M4-es autópálya meghosszabbításával Berettyóújfalu irányában vezetné a forgalmat, az épülő M43-as autópálya Nagylaknál éri majd el a határt, az M6-os folytatása pedig Horvátországig tart majd – tudatta az államtitkár. Hozzátéve: az M60-as sztráda pedig a Drávát átlépve Horvátországba, illetve Szlovéniába vezet majd.

A stratégia fontos eleme, hogy 2020-ra minden megyei jogú városnak autópálya-összeköttetéssel kell majd rendelkeznie. E beruházások közül Lázár János a Békéscsabát Kecskeméttel összekapcsoló M44-es építésének megkezdését emelte ki. A középtávú tervek között szerepel, hogy Debrecent négysávos autóút kösse össze Szegeddel. A közlekedési infrastruktúra korszerűsítéséhez tartozik a településeket tehermentesítő elkerülő utak építése is – közölte Lázár János.

A politikus kifejtette, továbbra is fontosnak tartja, hogy a devizaalapú jelzáloghitelek ügyének rendezését követően segítséget kapjanak azok az autóhitelesek is, akik szintén devizában adósodtak el. A gépjármű ugyanis nagyon sokaknak munkaeszköz, emellett az ország településszerkezetéből adódóan sokan csak autóval járnak dolgozni vagy így tudnak elérni bizonyos közszolgáltatásokat, például az egészségügyi ellátást.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.04
Végre felismerték és iparági trend lett, hogy ne csak biztonságos és kényelmes legyen az utastér,....
2026.03.04
Modern világunk elképzelhetetlen elektromosság nélkül, személyes komfortérzetünkhöz pedig egyre....
2026.03.04
A Ford új, megfizethető elektromos pickup fejlesztését jelentette be, amelyet egyértelműen a Tesla....
2026.03.04
A Mol és szlovákiai vállalata, a Slovnaft monopolhelyzettel való visszaélés vádjával formális....
2026.03.04
A gyorsulásnak már semmi köze egy autó megítéléséhez.     ..
2026.03.04
Szerényen, mégis büszkén készül a Cadillac a Forma–1-es bemutatkozására az ausztrál nagydíjon.....
2026.03.04
Bár mindkettő számos figyelemre méltó frissítést kapott az elmúlt néhány modellévben, a Ford F-150....
2026.03.04
A BYD, az új energiákkal hajtott járművek globális vezető gyártója Európában is bemutatta az ATTO 2....
2026.03.04
Európa újra belenyúlna a műszaki vizsgák szabályaiba – és most nem csak az autósok, hanem a....
2026.03.04
Vádat emeltek az ellen a szlovák kamionsofőr ellen, aki Zalabaksán a járművével romba döntött egy....