Lexus

A Lexus újdonságai a 2015-ös Frankfurti Autószalonon

2015.08.27.

A 2015. évi Frankfurti Autószalonon tartja európai premierjét a negyedik generációs Lexus RX. A Lexus RX a márka 26 éves történetének legnépszerűbb modellje. A mai napig összesen mintegy 2,2 millió példány talált gazdára; minden tíz eladott Lexus modellből három ebbe a modellcsaládba tartozott

A vadonatúj RX az éles törésvonalak és a lágy ívek együttes alkalmazásával merész módon fejleszti tovább a modell formavilágát, osztozva azokon a formai alapértékeken, amelyeket a Lexus kínálatának egyéb, a közelmúltban bevezetett tagjain megismerhettünk.

Az RX belső kialakítása a funkcionalitás és a fényűzés tökéletes egyensúlyát nyújtja. az átdolgozott belső tér egyszerre biztosít kiváló térérzetet és olyan intim környezetet, amelyben a vezető és utasai egyaránt rendkívüli kényelemben utazhatnak.

Az RX fejlett, átdolgozott hybrid és benzines hajtásláncokkal kerül piacra, kifinomult biztonsági és vezetőtámogató technológiái között pedig megtalálható az innovatív Lexus Safety System+, míg az új technológiai és praktikus megoldások sora a valaha létezett legkiválóbb Lexus sportos szabadidőjárművé teszik a modellt.

A GS modellkínálat fontos újdonsága, a GS 200t szintén itt lesz először látható Európában. Az új változat finom járású, 2,0 literes benzines turbómotort, valamint nyolcfokozatú automata sebességváltót kapott. Szintén újdonság a GS kínálatában a módosított orrkialakítás, valamint az alapfelszerelésként kínált Bi-LED fényszórók. 

Végezetül új egyedi, stílusos megoldások hangsúlyozzák ki a CT és IS modellek sportos karakterét. Mindezt az újonnan bevezetett, megfizethető Sport felszereltségi szint kínálja, amely Európában először Frankfurtban vehető szemügyre, és már szeptembertől megvásárolható.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.03
Ónos eső veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Tolna és Baranya vármegye egyes....
2026.02.03
Nem elég, hogy sok helyen havazik, a körgyűrűn egy súlyos baleset is történt. ..
2026.02.03
Inspirációként a Be-1, a Pao és a Figaro szolgálnak majd. Mostanában nagyon élik a múltidézést, és....
2026.02.02
London kimondta, amit Európa nagy része még csak sejt: a városi közlekedést ember már nem tudja....
2026.02.02
Mosonmagyaróvár térségében forgalmi akadály van - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.02.02
Az idei Tokiói Autószalon egyik legmeglepőbb és legtöbb figyelmet érdemlő autója egy második....
2026.02.02
A Mazda örömmel jelenti be, hogy a Mazda6e bekerült az öt döntős közé a rangos 2026 World Car....
2026.02.02
A Toyota tavaly továbbra is a világ legnagyobb autógyártója maradt, itthon pedig ugyancsak....
2026.02.02
A Trans-Sped a hosszú távú stratégiai céljainak támogatása és a működési hatékonyság érdekében....
2026.02.02
Nézze meg a videót! ..