elektormobilitás

Lízingszövetség: Magyarországon az elektromos autók piaca 2013-hoz képest az ötszörösére nőtt

2018.03.09.

Az elektromos autók piaca Magyarországon az elmúlt négy évben rengeteget fejlődött, 2013-hoz képest körülbelül az ötszörösére nőtt - mondta Zs. Nagy István, a Magyar Lízingszövetség elnökségi tagja

Ugyanakkor megjegyezte, hogy míg 2017-ben a személyautók száma Magyarországon elérte a 116 ezret, közülük csupán 795 volt elektromos autó. 

Zs. Nagy István mindezt azzal magyarázta, hogy az elektromos autók hatótávolsága nem vethető össze a belső égésű motorokkal működő autókéval. Ezért is fontos tényező az elektromos autóknak szánt töltőhálózat kiépítése. 

Elmondta, hogy tavaly az Európai Unióban eladott alternatív hajtással rendelkező autók - ezek közé sorolják többek között az elektromos mellett a hibrid meghajtású autókat is - csupán a 4,8 százalékát adták az új személygépjárműveknek, és a 4,8 százaléknak  mintegy fele volt tisztán elektromos meghajtású autó. Az előrejelzések szerint 2030-ban az alternatív hajtással rendelkező gépjárművek még mindig nem teszik ki a teljes gépjárműállomány 50 százalékát. (mti)

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.31
A könnyű építésű elektromos kupé dupla motorral, nyomórudas felfüggesztéssel és elképesztő....
2026.01.31
Az elektromos autó szervizeltetése nem opcionális ..
2026.01.31
Nem kifele kell jönni a járműgyártásból, hanem meg kell erősíteni a pozícióinkat - hangsúlyozta....
2026.01.31
A berlini tömegközlekedés legnagyobb üzemeltetője, a BVG kivonja ideiglenes a forgalomból Ebusco 2.....
2026.01.31
Csak egy mozdulat és máris milliószorosára nő a túlélési esély, de ha elmulasztjuk... ..
2026.01.31
A zászlóshajtó új változata több mint 50 százalékban megújult tartalommal, új digitális operációs....
2026.01.31
A Škoda Motorsport fennállásának 125. évfordulóját ünnepli, a cseh járműgyártó 35 éve csatlakozott....
2026.01.31
A japán csoport 2025-ben hatodik egymást követő évben is a világ legnagyobb autógyártója maradt:....
2026.01.31
A tavalyi Forma-1-es világbajnoki szezonban a Magyar Nagydíjnak otthont adó Hungaroring nyújtotta a....
2026.01.31
A BYD gyár elindulása után az elektromos autózás hazai fővárosa lesz Szeged, ehhez azonban....