autópálya

A Magyar Közút több autópályán korszerűsíti az elválasztósávokat november végéig

2015.07.30.

Több mint 10 milliárd forint értékű európai uniós forrásból a Közlekedés Operatív Program (KÖZOP) keretében korszerűsítik az elválasztósávokat az M3-as, az M5-ös és az M7-es autópálya több szakaszán - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. tegnap délután az MTI-vel.

A szerdán kezdődött munkálatok várhatóan november végéig tartanak, és az M3-as autópálya 10-35 kilométer, az M5-ös autópálya 13-17,4 kilométer és az M7-es autópálya 12-18 kilométerszelvények közötti szakaszait érintik - fűzték hozzá. Az elválasztósáv jobb védelme beton terelőfal, valamint korszerű acél szalagkorlát építésével és fényvédelmi korszerűsítéssel valósul meg, a beruházásnak köszönhetően csökkenthető a pályaelhagyásos balesetek, így a frontális ütközések száma - olvasható a közleményben.

A Magyar Közút kiemelte: a beruházás egyik nagyobb eleme az M3-as autópálya fővárosi bevezetője, amely a legforgalmasabb autópálya-szakaszok közé tartozik, naponta 80 ezer jármű fordul meg itt. A fejlesztés eredményeképpen az M3-ason az elválasztósávban 25 kilométer hosszan beton terelőfal és a hozzá kapcsolódó fényvédelem épül ki. Hozzátették: az M1-es és M7-es közös bevezető szakaszán hasonló céllal korábban már készült ilyen jellegű korszerűsítés, a szakasz relatív baleseti mutatóinak csökkenése pedig alátámasztja a beavatkozások szükségességét, hasznosságát.

A kivitelezés alatt az érintett szakaszokon időszakos forgalomkorlátozásra lehet számítani, ezért a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a közlekedők türelmét és megértését kéri.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.09
Az Audi 2026-ban egy igazán különleges évfordulót ünnepel: az öthengeres motorja 50. születésnapját....
2026.03.09
Az S&P (a korábbi Standard & Poor’s), azaz a világ egyik vezető pénzügyi információs és....
2026.03.09
Az ausztriai Steyr Automotive üzemében legördült a gyártósorról az első, Európában összeszerelt....
2026.03.09
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe....
2026.03.09
Látszólag a C10 kistestvére, a valóságban azonban egy teljesen más autót rejt a Leapmotor B10....
2026.03.09
Az Autós Nagykoalíció (ANK) a 2025/2026-os tanévben is meghirdette az autószerelő, autószerelő....
2026.03.09
Megrendülten tudatjuk, hogy életének 89. évében elhunyt dr. Katona András okleveles....
2026.03.09
A Toyota Motor Corporation a szupravezetés jelenségének autóipari alkalmazásán dolgozik. Az....
2026.03.09
A Blue Skies Space sikeresen elvégezte a „első fény” (“first light”) méréseket a Mauve segítségével....
2026.03.09
Egy ország, ahol a kerékpár identitás, most kénytelen kimondani: ami tegnap még szabadság volt, ma....