Beszállítók

Magyar műszerfal cseh után lengyel traktorokba is

2013.08.28.

A cseh Zetor traktorgyárral tavasszal megkötött szerződés után a lengyel Crystal erőgépekbe is szállít digitális műszerfalakat a Közlekedési Műszergyártó (KMGY) Zrt. - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.

A főleg nagyteljesítményű erőgépeket gyártó lengyel vállalkozás a traktoraiba a magyar cég csúcstechnológiát képviselő digitális műszerfalait építi be.
    Ez a megállapodás az idén már a második nagy jelentőségű szerződés a 113 éves magyar cég életében.

  Tavasszal a budapesti központú cég hosszú távú megállapodást kötött a Zetor gyárral is. A nemzetközi hírű cseh traktorokba a műszerfalak mellett a nyomás- és hőmérsékletadókat is a KMGY szállítja.

    A Zetor gyár évente 6000 traktort gyárt, míg a lengyel cég nehéz traktorjaiból évente 500 hagyja el a szerelősorokat.
    A KMGY évtizedeken át a magyar Ikarus buszokhoz is gyártott műszerfalat, a traktorokhoz kifejlesztett új típus alkalmas lehet az újjáéledő magyar buszgyártás igényeinek kielégítésére is - áll a közleményben.
    A KMGY tulajdonosa a Hantech-csoport, amelynek az idei árbevétele várhatóan meghaladja a 25 millió eurót. A magyar leányvállalatnak a céginformációs adatok szerint a 2012. évi nettó árbevétele 490 millió forint volt az előző évi 454 millió után, a mérleg szerinti eredménye tavaly 2,6 millió forintot, 2011-ben pedig 920 ezer forintot tett ki.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.02
London kimondta, amit Európa nagy része még csak sejt: a városi közlekedést ember már nem tudja....
2026.02.02
Mosonmagyaróvár térségében forgalmi akadály van - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.02.02
Az idei Tokiói Autószalon egyik legmeglepőbb és legtöbb figyelmet érdemlő autója egy második....
2026.02.02
A Mazda örömmel jelenti be, hogy a Mazda6e bekerült az öt döntős közé a rangos 2026 World Car....
2026.02.02
A Toyota tavaly továbbra is a világ legnagyobb autógyártója maradt, itthon pedig ugyancsak....
2026.02.02
A Trans-Sped a hosszú távú stratégiai céljainak támogatása és a működési hatékonyság érdekében....
2026.02.02
Nézze meg a videót! ..
2026.02.02
Az érintett gazdasági szereplők és szakmai szervezetek részéről kiemelkedő nemzetközi és hazai....
2026.02.02
A téli közlekedés veszélyei nem kizárólag a hóhoz és a jéghez köthetőek. Bár az elmúlt időszakban a....
2026.02.02
Mindig szerettem a GTI-t, vonzott egyszerűsége, finomsága, okossága és érzékenysége. Az Év Magyar....